Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲
haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Teknoloji

İletişim bakanından yerli arama motoru açıklaması

Milli arama motorundan yeni detaylar

Furkan Sakoğlu - 08.01.2017 14:39
Furkan Sakoğlu - 08.01.2017 14:39
Geçtiğimiz hafta gündeme düşen ve internet kullanıcılarının bir hayli ilgisini çeken milli arama motoru projesi için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan Bakanı Ahmet Arslan NTV'de katıldığı bir programda yerli arama motoru hakkında yeni açıklamalar yaptı.BU HABERİ www.merlininkazani.com dan ARAKLADIK"Hem Türkçe karakterlerin kullanılabileceği yazılımlar hem de özellikle yerli bir arama motorunu geliştirmemiz ülkemiz açısından çok önemli. Bunların çalışmalarını yapıyoruz." dedi. Ayrıca Bakan Arslan; "Yerli arama motoru, değerlerimize kültürümüze uygun bir yerli arama motoru için çalışmalar sürüyor. Yerli e-posta sistemi kurarak verilerin ülkemizde kalması ve bu alanda kamu entegre veri merkezi kuruyoruz. Her bir kurum aynı işi tekrar tekrar yapıyor. İsraf demek bu." açıklamasını yaptı. BU HABERİ www.merlininkazani.com dan ARAKLADIK

Şuan için milli arama motoru ve milli E-Posta servisinin ne zaman devreye gireceği ve ne tür bir arayüze sahip olacağı bilinmiyor olsa da, eğer çalışmalar ciddiyetle yürütülür ve kaliteli bir servis oluşturulabilirse, Yandex gibi Google alternatifi bir arama motoru üretebilir ve kullanabiliriz.
bunları kaçırma
yorumlar (37)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 17.01.2017 20:46 (0)
her gelişmiş ülkede teknoloji üretilir; bizim gibi gelişmekte olan, ancak asla gelişmiş olamadan batacak ülkelerde ise teknoloji anca gündem değiştirme malzemesi olur. işte aradaki fark.
MK Okuru, 16.01.2017 22:32 (0)
Yorumlarda çok boş adam var:) Sadece oturup bilgisayar başında oraya buraya sataşırlar :)
MK Okuru, 16.01.2017 22:31 (0)
Yorumlarda çok boş adam var:) Sadece oturup bilgisayar başında oraya buraya sataşırlar :)
MK Okuru, 11.01.2017 16:16 (0)
Seviye: 1
Thecaliph_, 08.01.2017 17:35 (+2)
Bizim kültürümüze uygun bir arama motoru olacakmış . Bu da demektir ki AKP kültürüne uygun ama kesin kötü şeyleri bulamazsınız . Ülke Norveç gibi gösterilir bu arama motorunda . Bu ne demektir biliyor musunuz ? 1984'teki YeniKonuş demektir !!
Seviye: 2
Ottoman_Empire, 08.01.2017 14:59 (-3)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.