Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Mass Effect: Andromeda

Mass Effect Andromeda inceleme puanları hayal kırıklığı yarattı

Puanlar can yakıyor..

Ersin Kılıç - 20.03.2017 09:37
Ersin Kılıç - 20.03.2017 10:37
Gönül isterdi ki Mass Effect: Andromeda'nın bugün biten ambargosu ile birlikte incelemesini de girmiş olalım ama oyun malesef Türkiye basınına henüz ulaşmış değil. Yine de Origin Access sürümü üzerinden oyunun en azından 4-5 saatlik kısmı için bir yazımız olacak, umuyorum ki bu hafta içerisinde de oyun hakkındaki nihai kararımızı vereceğiz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Konuya dönecek olursak oyunun ortaya çıkan animasyon problemlerinden çok daha sorunlu olduğu da bir gerçek. Şahsi fikrimi soracak olursanız oyun eğlenceli ama beklediğimiz kalitede kesinlikle değil. İşte demin de dediğim gibi ambargonun kalkması ile birlikte oyunun inceleme puanları da gelmeye başladı. Puanlara baktığımızda oyunun belli bir kaliteyi yakaladığını ama aynı zamanda bu kadar önemli bir oyun için hayal kırıklığı yarattığını da görüyoruz. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.    PCGamer – 80/100
    PCGamesN – 8
    IGN – 7.7
    Polygon – 7.5
    GamesRadar – 3.5/5
    Destructoid – 6.5
    Gamespot – 6
    USGamer – 3/5
    Eurogamer – “Muhtemelen Bioware'ın en kötü RPG oyunu”
    Kotaku – “İçinde kaybolacağınız bir oyun”Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

yorumlar (55)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 2
commodore 64, 28.03.2017 23:59 (0)
Beklediğimin çok altında. Özellikle IGN puanlama konusunda cömert sayılır ve puan verirken "oyundan alınan keyife" odaklanırlar, 7.7 verdiyse bir sıkıntı var, 3-5 animasyon bugından bu kadar puan kırmazlar. Bu arada Metaciritic puanlarıda şu an 74-76 seviyelerinde. Bir de başyapıt diyebileceğimiz bir sürü RPG oyunu çıktı örn. "The Witcher 3,Fallout 4" demek ki Bioware bunlardan hiç ders almamış. RPG öğelerinde sıkıntı olmasa bu kadar düşük puanlar gelmezdi diye düşünüyorum.
MK Okuru, 28.03.2017 21:31 (0)
Seviye: 3
Maxpayne53, 27.03.2017 16:24 (0)
Gta 2'de bile daha güzel hareket animasyonları var. Komedi gibi :D
Seviye: 0
Trial, 26.03.2017 11:22 (0)
Admin şimdi çok değil bundan 2-3 ay önce bir oynanış videosu yayınlanmıştı ve siz bu videoyu koyup çok güzel oyun şöyle müthiş gözüküyor böyle müthiş gözüküyor diye haberini yapmıştınız. Ben o zaman da yorum olarak belirtmiştim.(Mass Effect evrenine yabancıyım ancak videoymuş gameplaymiş baktık gördük sonuçta) Yorumumda demiştim ki bu oyunun neyini bu kadar abartıyorsunuz video benim hiç hoşuma gitmedi bir oyun olarak. Daha 2 ay önce belki de 5 dakikalık bir video görüntüsüyle övüp bitiremediğiniz oyunu şimdi niye yerin dibine sokuyorsunuz? Yani bir insan birşeyi ya beğenir ya beğenmez ya da fena değil ama şöyle eksikleri var der. Siz bir iyi bir kötü diyorsunuz. Ucuz bir şey de değil ki AAA yapım ayağına 250-300tl istiyorlar multiplayerı bile olmayan oyunlar için. Kusura bakmayın ama kendinize bir çeki düzen vermeniz lazım bu böyle yürümez.
Seviye: 1
Hunharcus, 20.03.2017 20:10 (+4)
Sonra bide bu oyuna 240 Tl istiyorlar,ayıptır günahtır.Çalışıyor bile olsan maaşının neredeyse 4/1 ini buna veriyorsun.Karşılığı ne peki içine edilmiş bir oyun serisi daha.Orjinal oyun alan biriyim ama malum artık yaptıkları dandik ötesi,içi boş oyunlar bile en az 150 tl den başlıyor.Şahsen karar aldım artık,adam gibi elle tutulur oyun gibi oyun çıkmadıktan sonra orjinal almayacağım.Yeter artık insanları kazıkladıkları,insanla hem dalga geçiyorlar hemde onca parasını alıyorlar.Rezil edilmiş oyunalrınıza Denuvo değil Zenuvo koyun isterseniz kırılmayı,cracklenmeyi sonuna kadar hak ediyorsunuz sömürücü oyun firmları haktır bu size.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.