Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Mass Effect: Andromeda

Mass Effect: Andromeda'da diyalog sistemi farklı işleyecek

Bariz Paragon-Renegade seçimleri tarihe karışıyor

Hürcan Köse - 09.02.2017 14:13
Hürcan Köse - 09.02.2017 14:12
Çıkışına az kalan Mass Effect: Andromeda için yepyeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Serinin ilk üç oyununda karşılaştığımız Paragon-Renegade diyalog sistemi Andromeda'da kökten değişiyor. Peki tam olarak nasıl işleyecek?Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Hatırlarsanız ilk üç oyunda yönlendirdiğimiz karakter göreceli olarak iyi ve kötü taraflar olan Paragon veya Renegade'in bir mensubu olabiliyordu. Bu taraflara giriş yapabilmek için çeşitli eylemleri gerçekleştirmek ve diyaloglarda da Paragon ya da Renegade seçeneklerini işaretlemek gerekiyordu. Yani oyunu Paragon olarak oynamak istiyorsanız mavi seçeneği seçeceğinizi biliyor ve diyaloglarda kendi düşünceniz ne olursa olsun Paragon'u seçiyordunuz. Ya da tam tersi, Renegade için de aynı şey geçerli. Görünüşe göre BioWare bu ezbere giden sistemi bozacak ve rol yapma hissini daha yoğun yaşatacak.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Andromeda'da Paragon ve Renegade seçenekleri bariz bir şekilde belli olmayacak. Bu yüzden diyalog sırasında verilen seçenekler arasında siz, ne düşünüyorsanız onu seçeceksiniz. Seçtiğiniz şeyin sonuçları ile daha sonra karşılaşacak ve bu yolun sizi Paragon mu yoksa Renegade mi yapacağını kendiniz göreceksiniz. Mass Effect'in bir rol yapma oyunu olduğunu düşünürsek bu ezbere sistemi bozup yerine böyle radikal bir adım atmaları şahsen gerçekten hoşuma gitti. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Mass Effect: Andromeda, önümüzdeki Mart ayında PlayStation 4, PC ve Xbox One platformları için çıkacak. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.


yorumlar (15)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 09.02.2017 15:11 (0)
insan karakterlere sadece videoya bakarak hiç ısınmadım. aşırı bi holywoodluk akıyo özellikle genç eleman ve sarışın kadından. shepherd ve ekibi nerde bunlar nerde...
ayrıca reaper'lardan sonra böyle dandik (reaper'lara göre) bi düşman bizi hikayeye nasıl bağlıycak
Seviye: 1
Alicenko, 09.02.2017 20:34 (0)
Seviye: 4
durates, 10.02.2017 15:30 (0)
vay ben daha witcher ı bitirmedim mass effect gelmiş neyse biraz gaza basıyım bari!
MK Okuru, 11.02.2017 00:52 (0)
bioware rpg'nin kralıdır.mass effect,dragon age,jade empire,kotor.balur's gate ve niceleri...adamların üstüne rpg yapan firma yok bir cdprojeckt witcher serisi ile harikalar yarattı o kadar bethesda bile oyunlarında gerçek anlamıyla rpg öğelerini yeterince işleyemiyor,karakterler ile bütünleşilmiyor

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.