Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > Microsoft

Microsoft Cortana beyaz eşyalara geliyor!

Bugün nasılsın sevgili tost makinesi?

Furkan Sakoğlu - 13.12.2016 15:37
Furkan Sakoğlu - 13.12.2016 15:36
Microsoft'un dijital sesli iletişim asistanı Cortana, geçtiğimiz yıllarda akıllı telefonlara, daha sonra bilgisayarlara ve Xbox'lara gelmişti. Microsoft ise Cortana'nın pazar payını artırmak için ilginç bir adım atmaya hazırlanıyor. Microsoft, Windows 10 Creators Update ile birlikte Cortana'yı buz dolaplarına, tost makinelerine, termostatlara ve birçok beyaz eşyaya entegre etmeye hazırlanıyor. Son yıllarda sıkça rastladığımız akıllı beyaz eşyaların, ekran destekleyen modellerinden bir çoğuna entegre edilebilecek Cortana sayesinde buz dolabınızla muhabbet edebileceksiniz.Microsoft şuan için Cortana'nın entegre edilebileceği akıllı beyaz eşyaların sahip olması gereken donanım özelliklerini paylaşmış değil. Yani evinizde bulunan akıllı beyaz eşyaların Microsoft Cortana'yı destekleyip desteklemediğini anlamanız için biraz daha beklemeniz gerekecek.
yorumlar (4)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 13.12.2016 17:11 (0)
daha bizim windowslara gelmedi :( yahu sizde haber yapıyorsunuz bizim ülkeyle alakası olmayan şeyler hep.
MK Okuru, 14.12.2016 11:42 (0)
hakikaten türkçe olarak ne zaman gelecek halen belirsiz. milletin bozdolabında cortana olacak bizim pc lerde halen yok. win 10 berbat mı yoksa iyi mi anlamadım.
MK Okuru, 14.12.2016 07:04 (+1)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.