Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Modnation Racers

Modnation Racers - İnceleme

Seni arabamla döverim!

Murat Oktay - 15.06.2010 12:53
Murat Oktay - 17.05.2010
Uzun süredir hayatımızda arabalar var. Ne için kullanırız onları? Gezmek, eğlenmek, yarışmak, bazen de savaşmak! Savaşmak mı, nasıl yani? Gerçekten de öyle. Belki konuya yabancı olabilirsiniz, ama araç savaşları yıllardır var. Örnek mi istiyorsunuz; Twisted Metal'i verelim. Sony'nin başarılı serilerinden olan bu yapım, şüphesiz ki farklı firmalara da oyun yapma konusunda ilham verdi. Yine bir örnek ister misiniz? Mortal Kombat: Armageddon demek istiyorum. Oynamadıysanız bile en azından Youtube'da "Mortal Race" diye aratıp, izleyebilirsiniz.

Gelelim yeni ders konumuza, yani Modnation Racers'a. Bu biraz farklı, biraz da benzer özelliklere sahip bir oyun. Belli ki "tasarım" çılgınlığı, yeni yapımlar için devamlılığı sağlayan unsurların başında gelecek. Oyna, geliştir, paylaş sloganıyla tanıtılan Modnation Racers, farklı tasarımlar yapabileceğiniz, kendi pistinizi hazırlayabileceğiniz, diğer oyuncularla yarışabileceğiniz ve dahasını yapabileceğiniz bir oyun. Tabii ki biraz sabretmek şartıyla.

Bir zamanlar ve günümüz

PS3'e yapılan yüklemenin ardından kaliteli bir videoyla karşılaşıyoruz. Karting tarihi üzerine taş devrinden başlayan ve günümüze kadar uzanan detaylı ve eğlenceli görüntüler hazırlanmış. Bu dakikalarda Elvis, Micheal Jackson ve hatta Axl Rose (benzetmiş de olabilirim) gibi isimlerin oyuna uyarlanmış hallerini görüyoruz. İlginç sesler ve atraksiyonlar da cabası. Eller, PS3 gamepad'inde ısınma turları atmaya henüz başlamışken, menünün gelmediğini ve direkt yarış alanına adım attığımızı fark ediyoruz...Farklı ve ilginç tasarımlara sahip yarışçılar, başlama işaretinin gelmesiyle birlikte harekete geçmek için bekliyor. Bu esnada kontroller hakkında ilk direktifleri alıp, bitiş çizgisine doğru gaza basıyoruz. Kontroller zor değil, kısa sürede alışabilirsiniz. Amacımız, yarışları kazanmak. Ana hedef bu, ancak ne şekilde yapacağımız konusunda bir sınırlama getirilmemiş. Düşmanlarımızı (düşman diyorum, çünkü hiç biri sportmen davranmıyor) yoldan çıkarmak ve geri plana itmek için elimizden ne geliyorsa yapmalıyız.

Katliam da yaparım, kariyer de!

Bir kere şuna açıklık getirelim; adil davranarak yarış kazanamazsınız. Çoğu kez çamura yatmalı, kurduğunuz tuzaklarla diğer araçları yanıltmalı ve size karşı yapılan saldırılardan en az hasarla kurtulmalısınız. Neler yapabiliriz? Neler yapmıyoruz ki, doğru hamleleri yaptığınızda düşmanlar korksun sizden. Yol üzerinde bazı simgeler yer alıyor. Bunlar, sizin hızınıza kısa süreliğine olumlu yönde etki ettiği gibi, bazı saldırı özelliklerini de kazanmanıza yardımcı oluyor. Sizi geçen bir araca elektrik enerjisi vererek mekanizmasını bir süreliğine bozabilir, güçlü dalgalar yayarak dengesizliğe sebep olabilir ya da ateşli bir çözüm olarak roket kullanıp, rakibinizi paramparça edebilirsiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi?
77
71
Okur Puanı: (28Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: United Front Games - SCEA
Çoklu Oyuncu:Var Türü: Yarış

Tasarım yapabilme imkânı ve bu arayüzün basit şekilde sunulması, co-op desteği
Uzun yükleme süreleri, bazı grafiksel hatalar
yorumlar (6)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 15.01.2015 22:04 (0)
Seviye: 0
hilem1996, 01.08.2010 11:49 (0)
ben bu oyunu psp oynuyorum çok eğlenceli xbox ve pc den sıkıldığım zaman açıyorum oyunu kafa dağıtıyorum
MK Okuru, 19.05.2010 16:31 (0)
MK Okuru, 18.05.2010 09:14 (0)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.