Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Ninja Gaiden 3

Ninja Gaiden 3 - X360 - İnceleme

Ryu ile son tango!

Hasan Uğur Nayır - 23.03.2012 18:24
Hasan Uğur Nayır - 24.03.2012 15:52
NG3 teknik olarak üst bir grafik sunamıyor. Ryu’nun modellemesi ayrıntılı, diğer ana karakterler de detaylı. Kadın modellemeler daha önceki NG’lerde olduğu gibi çekici hatlara sahipler. Ancak oyundaki kaplamalar ne yazık ki zamanın gerisinde seyrediyor. Animasyon olarak ise Ryu’ya yenilikler gelmiş. Kahramanımız yine oldukça hareketli ve yeni animasyonlarla, yeni hareketlerle birlikte daha hoş figürler ortaya çıkartıyor. Steel on Bone yani kemik üstüne çelik (Aslında kılıcın kendisi) diyebileceğimiz Slow Motion görsel sekanslar var. Bunlar biraz daha görselliği zenginleştiriyor.

Oyunun en büyük handikabı keskin kılıç darbeleriyle adamların uzuvlarının kopmaması. Kan gövdeyi götürüyor, ama kopan bir vücut parçası yok. Bu durum için Yosuke Hayashi bizlere gene şunu demişti, “İkinci oyun çıktığında oyunlarda bu durum modaydı, oyuncular istiyordu. Ama şimdi bir anlamı kalmadı, o eğilim gitti. Bu yüzden üçüncü oyunda bu kadar abartılı fiziksel şiddete girmedik. Yine de fark ettiğiniz üzere oynayanları tatmin edecek derecede görsel şiddet var.”


Ama şunu belirtmekte fayda var, açıkçası başka yerlerde oyuncular bu durumdan şikayet etmiş ve kopan uzuvların olması gerektiğini savunuyorlardı. Görsel yönden biraz gerilerde seyreden NG3 ses yönünden fena değil. Oyundaki seslendirmeler hoş yapılmış, dövüşlerde gaza getiren müzikler güzel. Ana menü müziği ayrıca hoşuma gitti. Ses efektleri de sonuç olarak işini görüyor.

Ninjanın son sınavı

Açıkçası Tomonobu Itagaki yokluğunda Ninja Gaiden 3, serinin yolundan sapmış ve başka bir yola girmiş. Evet, gene Ryu var gene bolca aksiyon var; ama serinin eski oyunları gibi değil. Aslında NG3, sanki yeni başlangıç oyunu gibi olmuş. Team Ninja bundan sonra yeni bir Ninja Gaiden yapar mı orasını bilemiyorum, ama açıkçası seriyi ya yeni yolunda götürmeleri lazım ya da eski haline yeniden koymaları lazım. Belki birçok oyuncuya böyle daha fazla ulaşıyorlar, ama bir şey özünü kaybederse o da artık eskisi gibi olamaz.
68
73
Okur Puanı: (25Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Team Ninja - Tecmo
Çoklu Oyuncu:Var Türü: Aksiyon, Macera

Ryu Hayabusa ile yeniden oynamak, bolca aksiyon, online mod oynanış süresini uzatıyor, Ryu ve diğer ana karakter modellemeleri detaylı, müzikler dövüşlerde gaza getiriyor
En önemli eksi olarak önceki Ninja Gaiden oyunlarının özünden uzaklaşmış ve bildiğimiz Ninja Gaiden zorluğu gitmiş, uzuvların kopmaması ayrı bir handikap, bazı grafiksel hatalar mevcut, dövüşler tekrarlayıcı olabiliyor
yorumlar (23)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 01.02.2014 16:06 (0)
28.01.2013 20:21:00 - alperen4140 demiş ki:
pc versiyonu varmıdır acaba

yok
MK Okuru, 22.09.2013 11:13 (0)
kopma efektleri yeterli bence adama vurdukca kolu kesiliyor
mesela sonra y yada ucgen e basarak adami biciyoruz ve bence
oyun en az 75 hak ediyordu
Seviye: 2
ibutun, 16.09.2013 21:25 (0)
Bende PS 3 yok ama arkadaşımda oynadım bu oyunu... ilk 2 oyununu bilmiyorum ama Ninja Gaiden 3 hiç oynamamış olanlar için süper bir oyun olmuş... Yani arkadaş bıraksa sabah kadar ortalığı paramparça eder bitirirdim oyunu:)
MK Okuru, 02.08.2012 15:30 (0)
Arkadaşlar oyun kesinlikle kötü değil. Seri haline gelen ve serinin sonunda değişik oynanış stiline giden neredeyse tüm oyunlar (Örnek RE serisi) aynı eleştirileri alıyor. Neredeyse eleştiriler yüzünden oyunu almayacaktım. Dediğim gibi, kulak asmayın ve eğlencenize bakın, kesinlikle eğlenceli.
MK Okuru, 22.05.2012 23:49 (0)

"bu puan verme işi ıgn ve gamespota göre oluyor.onlar az verdiyse merlinde az veriyor." tamamen katılıyorum. Bence oyun oynanarak review edilmemiş ingilizcesinden çevirlmiş böyle güzel bi seriyi böyle kötü review ederek batıracaksınız o zman heralde sadece call of duty oyunu kalınca mutlu olurlar
MK Okuru, 03.04.2012 17:36 (0)
bu puan verme işi ıgn ve gamespota göre oluyor.onlar az verdiyse merlinde az veriyor.ıgn ve gamespotun az puan vermesinin sebebi ise tecmo koeı nin işin içinde olması


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.