Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
makale

Merlin'in Kazanı > Makale > Overwatch

Overwatch Günlükleri Bölüm 1: Hikaye - Makale

Dünya’nın her zaman kahramanlara ihtiyacı vardır.

İsmet Ergül - 19.05.2016 13:03
İsmet Ergül - 18.05.2016 16:17
Overwatch’ın bizlerle buluşmasına 6 günden daha az bir süre kalmasıyla birlikte, yerlerimizi alarak heyecanlı bir şekilde oyunu bekler olduk. Açık beta döneminde yaklaşık olarak 9.7 milyon oyuncuya ev sahipliği yapan Overwatch, zamanla daha da gelişerek bizlere istediğimiz bir macerayı sunacakmış gibi görünüyor. Eğer oyunun beta performansı hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz, yazmış olduğum ön incelemeye buradan ulaşabilirsiniz, çünkü bugün karşınıza Overwatch biriminin hikayesi ile çıkacağım.

Blizzard Overwatch’u duyurduğu 2014 senesinde, oyunun diğer Blizzard oyunları ile bağlantısı olmayıp dünyada geçeceğini de belirtmişti, bu açıdan Overwatch hikaye açısından bizlere çok daha farklı bir deneyimi sunacaktı. Çok da uzakta olmayan bir gelecekte başlayan hikayemiz, oyunun çizimleri kadar parlak ve renkli olmamakla birlikte, birçok dramı da içeriyor. Bu yazımda oyunun hikayesini sizlere anlatmaktaki amacım, Overwatch’ın hikaye kısmının olmaması ve Blizzard’ın oyunun hikayesini kısa animasyonlar ve çizimler ile anlatıyor olması.Gelecekte başlayan Overwatch maceramız, bundan yaklaşık olarak 60 yıl sonrasını konu alıyor. İnsanlık teknolojik ve sosyolojik açıdan bir hayli gelişmiş, günlük yaşamında ışınlanma teknolojilerini, uçan arabaları, lazer silahları ve hatta robotları dahi etkili bir şekilde kullanmaya başlamıştır. Teknolojinin gelişmesi ile hayat standartları da yükselmiş, nihayetinde robotlar da insanların günlük ve iş hayatında kullanılmaya başlanmıştır. Dünyada üretim ve ekonomik eşitliği sağlaması için kendiliğinden düşünebilen yapay zeka yaratabilen insanlar, bu robotları ‘Omnicler’ olarak isimlendirir. Omniclerin çalışma alanları ‘Omnium’ olarak isimlendirir ve yıllar boyunca insanlar ve Omnicler birlikte barış içinde yaşayarak dünyamızı geliştirmek için çalışırlar. Ancak, sizin de tahmin edebileceğiniz gibi bu huzur ve barış dönemi pek de uzun sürmez.

Bazı sebeplerden dolayı Omnicler yavaş yavaş insanlığa karşı baş kaldırmaya başlar ve kendi silahlı ordularını kurarak insan ırkını devirmeye, Omniclere ait bir dünya kurmaya çalışırlar. Artık insanlık için çalışmak istemediklerini belirten Omnicler, dünyanın her tarafında isyan etmeye başlayarak Omnium’ları etkisiz hale getirerek insanları zor bir duruma sokarlar. Her ne kadar yüksek teknolojiye ve silahlara sahip olsalar da, insanlar ve büyük devletler bu tehlikeye karşı eli kolu bağlı bir şekilde etkisiz kaldılar.Karşı koymak için umutsuz bir durumda olan insanlar, acil durum çağrısı yaparak Birleşmiş Devletlerin buluşmasını sağladılar. Dünya çapında gerçekleşen bu krize karşı bir çözüm bulmayı çalışan Birleşmiş Devletler, Gabrielle Adawe isimli genel sekreter dünya çapındaki en başarılı ve en iyi askerlerden oluşan bir birliğin fikrini sürer. Bu birlik en iyi askerlerden oluşmakla birlikte, en yüksek teknolojiye de sahip olan yüksek kademeli bir birim olarak farklı uluslardan üyeleri de bünyesinde barındıracaktı. ‘Overwatch’ olarak isimlendirilen bu ekibin başına, asker geliştirme programından çıkan ve eskiden ordu da yer alan ‘Gabriel Reyes’ getirildi. Overwatch’ın Birleşmiş Milletler tarafından yavaşça oluşması ile birlikte, Gabriel Reyes’in yanına yine asker geliştirme programından geçen ve Reyes’in en yakın arkadaşı olan John ‘Jack’ Morrison getirilmekle birlikte ekibin yönetim birimi de Angela Ziegler getirilir. Angela Ziegler tıbbi araştırma programının başı olmakla birlikte, iyileştirme yetenekleri ile de dikkat çeken birisiydi. Yıllar sonra bizlere kendisini ‘Mercy’ olarak gösterecekti.

yorumlar (8)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 22.05.2016 15:27 (0)
Dünyanın kahramanlara ihtiyacı yok profesyonellere ihtiyacı var :D
Seviye: 4
durates, 19.05.2016 23:10 (0)
MK Okuru, 19.05.2016 18:48 (0)
Çok güzel bir yazı Overwatch ı oynayacaklar için ince ve güzel bir yazı
Seviye: 1
Berzah, 20.05.2016 08:50 (+1)
yani tamam çok eğlenceli bir oyun olmuş, içinde saatlerce vakit geçirebiliyorsunuz farkına bile varmadan ama 179 lira tf2 tarzı bir oyun için aşırı yüksek bir fiyat. Kimse bundan bahsetmiyor, rastgele oyunculardan bir takımda ya da arkadaşlarınla tf2 ve ya CS gibi iki maç atıp çıkacaksın. Beta sürecinin başında 4-5 saat kadar oynamışken günlük betanın son günü yarım saat oynayıp çıkmıştım.

Eğlenceli mi evet ama 170 lira verilmez bu oyuna. 50-60 bandı bile fazlayken bu fiyat, neyse almadan bir daha düşünün derim
MK Okuru, 19.05.2016 21:48 (0)
Blizzard kısa animasyonlar yerine bu hikaye nin uzun bir animasyon filmini yapsaymış daha iyi olurmuş :)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.