Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > Saint Seiya: Brave Soldiers

Saint Seiya: Brave Soldiers (PS3) (İnceleme) - İnceleme

Duygusallığın dibine vurmak

Ceyda Doğan - 30.01.2014 15:22
Ceyda Doğan - 25.12.2013 11:57
Dövüş oyunları konusunda hassas olan oyunseverlerin birçoğu sadece görüntülerdeki kaplamalara değil, aynı zamanda karakter derinliğine de önem veriyorlar. "En azından bir hikayesi olsaydı be" cümlesini birçok dövüş oyununda yaşamışızdır. Street Fighter, Mortal Kombat veya Tekken'den daha iyileri var mı bilemiyorum ancak benim gözümde bu üçü birer efsane.Namco Bandai'nin animeler üzerinde çıkarttığı yığınla oyunu var ancak şu ana kadar hiç Saint Seiya: Brave Soldiers kadar duygusal bir dövüş oyunu oynamadığımı itiraf etmeliyim. 22 Kasım tarihinde piyasaya çıkan dövüş oyunu, diğer anime göndermelerinden çok farklı. Namco'nun böylesine duygusal içerikle oyunseverlerle buluşması büyük bir risk. Riski almasıyla, oyuncuya beklediğinden daha azını sunması ise ayrı bir konu.

Saint Seiya mangasına ve animesine dayalı olan Saint Seiya: Brave Soldiers, 50'den fazla oynanabilir karakterle karşımıza çıkıyor, zira özellikle oyun içi kaplamalar karakterlere oranla o kadar geri planda kalmış ki, altın zırhlı kahramanlarımızın yeteneklerini izlemekten alana dikkat etmekte zorlanıyoruz.80'lerin animelerinden hoşlanan kaç kişiyiz bilemiyorum ancak Saint Seiya: Brave Soldiers, yakalamak istediği o 80'ler detaylarını yakalayamamış. Karakterlerin orijinallerine benzediğini ve animedeki yeteneklerinin başarılı bir şekilde aktarıldığını görebilsek bile ironik olarak en önemli eksiklik ise sadece karakterlere odaklanmak olmuş.


Yunan tanrılarının arasında geçen bir savaşta amacımız, Athena'yı kurtarmak.
57
45
Okur Puanı: (5Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Namco BANDAI Games - Namco BANDAI Games
Çoklu Oyuncu:Var Türü: Aksiyon

Karakter ve zırh detayları, Saint Seiya animesini bilenler için eğlenceli, uzun tek oyuncu hikaye modu
Kullanılan dövüş teknolojisi fazla sığ, dövüş alanları basitleştirilmiş, hikaye modunun sunumu eksik, fan olmayanların ilgisini çekecek içerikler yok
yorumlar (1)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 6
Kuchiki Byakuya, 25.12.2013 14:47 (0)
Aslında bu tarz animelere gereken oyun tipi DMC. O zaman
hikayeyi oynamak çok zevkli oluyor. Ancak salt dövüş oyunu
olunca hikayeyi yansıtma konusunda her zaman zayıf
kalıyorlar.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.