Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > Siren 2

Siren 2 - Ön İnceleme

Siren geri geliyor!

Semih Sancar - 03.06.2010 12:31
Semih Sancar - 17.01.2006
Kendi adıma konuşayım, şu ana kadar çok az SH ( Survival Horor ) tarzı oyun oynadım. Oynadıklarımdan ise pek haz alamadım. Çünkü bana o korku havasını veremiyorlardı ya da ben alamıyordum. Zaten çıkan SH tarzı oyunların aldığı puanlara bakarsak, bu konuda pek de haksız değilim hani. Fakat bu sene sonu için bazı şeyler değişebilir diye düşünüyorum, çünkü Forbidden Siren 2 geliyor.

Nedendir bilinmez 2005 yılı içerisinde doğru düzgün SH tarzı oyun çıkmadı. Şöyle korkuyu iliklerimize kadar yaşatan, hatta oturduğumuz yerden bizi sıçratacak bir yapım gelmedi. Bu tarz oyunları seven oyuncular için, 2004 yılı bence 2005 yılına göre daha zengin bir yıl olmuş. Şöyle bir dönüp bakıyorum da sağlam SH tarzı oyunlar çıkmış Silent hill 4, Forbidden Siren, Resident Evil Outbreak, Fatal Frame 2 gibi. “F.E.A.R. çıktı ya?“diyorsunuzdur ama F.E.A.R. ‘ın başlı başına FPS tarzı bir oyun olduğunu da unutmayalım. Forbidden Siren 2 ‘nin çıkış tarihi ise 2005 yılının 4. çeyreği olarak gösteriliyor.

Forbidden Siren 1 oynayanların da hatırlayacağı gibi Japonya’da olan bir deprem sonrası hayatta kalan bir grup insanın, zombilere karşı verdiği mücadele anlatılıyordu. Forbidden Siren’in bir sürü fanatik kazanmasının en büyük nedeni, korku duygusunu iyi hissettirebilmesiydi. Ayrıca, orijinal ve akıllıca bir fikir olan “Sight Jack “ mod’unun bulunması oyuna ayrı bir hava veriyordu. Bu mod ile oyunu başkasının gözünden takip edebiliyorduk. Adeta zombilerle kapışan başka biriymiş gibi... Tabi bu olayı zombilerle de uygulayabiliyorduk. Yani herhangi bir zombinin gözünden oyunu oynuyorduk. Bu mod’un çok tutması nedeni ile “ Sight Jack “ olayını Forbidden Siren 2’de de göreceğiz.

Biraz da Forbidden Siren 2’nin konusundan bahsedelim. Oyun, Japon kıyılarına yakın bir yerde olan Yamijima adasında geçiyor. Her şey 29 yıl önce, yeraltına döşenmiş olan elektrik kablolarının koparak etrafı karanlığa gömmesi ile başlıyor. Bu olaydan sonra şehrin tüm sakinleri, arkalarında sırlar bırakarak, esrarengiz bir şekilde ortadan kayboluyorlar. Bu olaydan tam 29, evet tam 29 yıl sonra değişik sebeplerden dolayı adaya gelen insanlar adada buluşuyor ve olacaklardan habersiz bir şekilde, adaya gelme sebeplerini faaliyete geçirmeye başlıyorlar. Mesela dergi editörü olan Mamoru, dergisindeki yazı için bilgi toplayamaya gidiyor. Fakat birden fırtına çıkıyor ve deniz kan kırmızıya dönüşüyor ve dergi editörü Mamoru kasırga yüzünden zihnini kaybetmiş bir şekilde, kendini bir kıyıda buluyor ve olaylar başlıyor…
yorumlar
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 14.07.2010 10:37 (0)
oyunu yeni aldım fakat tam çözümünü bulamıyorum bilen varsa yardımcı olsun
Ehrimen, 09.04.2007 01:01 (0)
Forbidden Siren 2 nin tam incelemesini bulamıyorum..merlininkazani inceleme yapmamış mı acaba...
Scream, 02.12.2006 17:58 (0)
Arkadaşlar pardon.. "Alınca oynamak lazım" diye yazmışım, "Çıkınca alıp oynamak lazım" olacak o [:D]

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.