Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > South Park: The Stick of Truth

South Park: The Stick of Truth (PS3) (İnceleme) - İnceleme

South Park böyle oyun görmedi.

Özgür Yıldız - 06.03.2014 17:07
Özgür Yıldız - 04.03.2014 21:24
Açıkçası bir oyun hakkında bu kadar heyecanlanıp, bu kadar bekleyip, bu kadar oynayıp, bu kadar yazarken takılıp kalabileceğimi düşünmemiştim. En iyisi geçmişten girelim de öyle başlayalım.

South Park, Trey Parker ve Matt Stone’un yarattığı, bolca eleştirili, bolca esprili, bolca küfürlü bir animasyon dizisi. 17. Sezonunu tamamladığımız dizi, bu 17 sezon boyunca popüler kültürün çeşitli ikonları ve güncel olaylarla dalga geçerken, bir yandan da verdiği mesajlarla izleyenlere farklı bakış açıları sağladı.

Tüm bu 17 sezonu aldığınızı ve bir oyunun içine yerleştirdiğinizi düşünün. İşte South Park: The Stick of Truth, böyle zengin bir oyun.

Mahalledeki yeni çocuk

1998 yılında çıkan ilk South Park oyununu hatırlayan var mıdır bilmiyorum. FPS tarzında hazırlanan oyun, her ne kadar seriyi konu alıyor olsa da, pek de başarılı bir yapım değildi. Ancak aradan geçen 16 sene, işleri oldukça değiştirmiş görünüyor.


O ünlü Stick of Truth bu işte, bir dal parçası

Kısaca oyunun genel özellikleriyle işe başlayalım. Oyunumuz sıra tabanlı bir RPG. 2 boyutlu grafiklere sahip. Ancak 2 boyutlu dediğimizde dudağınızı hemen bükmeyin. The Stick of Truth’u oynarken, South Park’ın uzun metrajlı interaktif bir filmini izliyor hissine kapılıyorsunuz. Görsellik birebir TV şovuyla aynı. The Stick of Truth, South Park kasabasına yeni bir çocuğun taşınmasıyla başlıyor. Tabi bu çocuk da sizsiniz. Karakterinizi oluşturduktan sonra sınıfınızı seçiyorsunuz. Savaşçı (Fighter), Büyücü (Mage), Hırsız (Thief) ve Yahudi (Jew) sınıflarından birini seçiyorsunuz. Bu arada hemen bahsedelim, Jew sınıfı Cartman tarafından uydurulan, paladin/monk karışımı ilginç bir sınıf (Ne de olsa Cartman’ın Yahudilerle geçtiği dalgalara alıştık).

Gelelim oyunda neler yaptığımıza. Karakterimiz South Park’ta istediği gibi geziyor. Bu sırada yeni görevler alıyor ve gelişiyor. Hikayenin akışını sağlamak için yapmamız gereken ana görevlerin yanında, hem tecrübe puanı, hem de eşya kazanmamızı sağlayan ek görevler de bulunuyor. Az sonra tüm bu görevlerden detaylı bir şekilde bahsedeceğim.


Cartman'ın üssü Kupa Kalesi

Elimizde bir nevi oyunun menüsü niteliğinde olan bir akıllı telefonumuz mevcut. Bu telefonu açtığımızda karşımıza Facebook benzeri bir sayfa beliriyor. Çeşitli sekmelere ayrılmış bu ekranda arkadaş olarak eklediğimiz karakterleri, kendi karakterimizin bilgilerini, diğer karakterlerden aldığımız mesajları, yeteneklerimizi, envanterimizi, görevlerimizi, toplanabilen eşyaları ve haritayı detaylıca görebiliyoruz.

Devamı diğer sayfada
>>>>>>>>>>>>>>>>>>

90
96
Okur Puanı: (27Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Obsidian Ent. - Ubisoft
Çoklu Oyuncu:Yok Türü: Role Playing Game

Diziyle birebir görsellik, birebir ses, birebir espri yapısı.
Diziye yapılan tonlarca referans.
Detaylı içerik.
İçi boş olmayan bolca yan görev.
South Park işte!
Daha ne diyelim!
Sınıf ayrımı daha iyi yapılabilirmiş.
İnsan daha fazlasını oynamak istiyor!
yorumlar (48)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 02.06.2015 06:45 (0)
Gerçekten Muhteşem hayatımda sadece 5 kez sp izledim ama bu çok güzel bir oyundu gece 11.36da torrenden cektim bu aksam saat suan sabah 06.44 hala oyun asağıda acık suan zombilerle cebellesiyorum :D PUANIM:95 (Y) Harika bir yapım
MK Okuru, 13.04.2015 22:53 (0)
Uzaylıların Bizi Kaçırıp Esirlere Dildo Soktukları Bölümde Bi Ara gamepadi brakıp hunharca kahka atmaya başladım :D o küfürler zaten beni benden aldı
MK Okuru, 25.01.2015 23:20 (0)
MK Okuru, 29.05.2014 21:24 (0)
en sevdim oyun Deadpool du şimdi South Park Stick Of Truth
yerini aldı bir south park hayranı olmasamada bu oyun 10
üzerinden 10 alcek bi oyun benim için oyunu 3,4, saat
oynamama rağmen birazcık bile sıkılmadım.
MK Okuru, 11.04.2014 08:42 (0)
Fanatikleri için güzel bir oyun ama benim gibi hiç southpark
izlemeyenleri sıkıyor. Birde ben oyunlarda ciddiyet
arayanlardanım böyle rengarenk grafikleri ve çizgi roman
havasında olan oyunları sevemiyorum.(borderlands hariç)
MK Okuru, 29.03.2014 10:50 (0)
MK Okuru, 23.03.2014 21:41 (0)
RPG oyunları severim ama en fazla bir saat durduktan sonra sıkılırım. Bunu altı saat aralıksız oynadım! Gerçekten hayal kırıklığı yaratmayan bir yapım olmuş. Olabildiğince uzun sürmesini umuyorum ama içimden bir ses kaldığım bölümün son bölüm olduğunu söylüyor. Yan görevleri de bitirdim oysaki.
Seviye: 4
Zeke_91, 17.03.2014 19:00 (+1)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.