Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > The Witcher 3: Wild Hunt

The Witcher 3: Wild Hunt İnceleme Güncesi #2 - Ön İnceleme

İlk başta fark edilmeyen eksiler, noksanlıklar...

Emin Çıtak - 20.05.2015 18:39
Emin Çıtak - 20.05.2015 18:39
*THE WITCHER III İNCELEME GÜNCESİ BÖLÜM 1

“İnceleme Güncesi nedir ne değildir?” sorusunu ilk bölümde yanıtlamıştık. Böylesine kapsamlı bir oyun için sizi bir müddet bekletiyoruz. Cuma günü akşam saatlerinde The Witcher III: Wild Hunt İncelemesini sitemizden okuyabileceksiniz.

İlk bölümde The Witcher III’e şöyle yüzeysel bir bakış atmış ve görev sistemini bayağı bir övmüştük. Anlamı amacı olan görev sistemi söylediğimiz gibi oyunun en güçlü yanı. Dövüş sistemi eleştirilebilir durumda olsa da, yine serinin önceki oyunlarına göre bayağı gelişmiş durumda. Helen yeterince akıcı değil ama keyif vermesini biliyor.

Bu bölümde biraz şeytanın avukatlığını yapacağım. The Witcher III: Wild Hunt çok çok iyi bir oyun ama bazı affedilmez hatalar yapıyor. Bu hatalar serinin kendisiyle bütünleşen şeyler olunca eleştirmek de hem üzücü hem de acımasız oluyor.Simya/Alchemy olmamış.  O kadar olmamış ki anlatamam. Benim için The Witcher serisini bu kadar değerli yapan en önemli unsurlardan biri iksirlerin hazırlanışı ve kullanımıydı. Yeni nesil The Witcher’da simya sisteminin diğer oyunlardan hiçbir farkı kalmamış. Oyunun hardcore ve kendine has yapısına CD Projekt kendi elleriyle darbe vurmuş.

İlk olarak artık iksir hazırlamak için meditasyon yapmanıza gerek yok. İstediğiniz zaman menüye gidip iksir yapabiliyorsunuz. Böylece durum ne kadar tehlikeli olursa olsun, hızlı bir şekilde teçhizat stoklarınızı yeniliyorsunuz.

Eğer önceki oyunları oynamadıysanız size olayın nasıl işlediğini bir anlatayım:

Geralt bir göreve çıkar. Mesela bir mağaraya gidecek. Önce mağara girişinde oturur meditasyon yaparsınız. Hangi iksirlere ihtiyacınız olabileceğini belirlersiniz. Sonra bu işlemi bomba ve kılıca sürülecek özel yağlar izler.

Ardından iksirlerinizi ve bombalarınızı hazırlarsınız. Mağaralar genelde karanlık olduğu için Cat Potion iş görür. Böylece hem takip gerektiren yerlerde (üçüncü oyunda dedektif mod gelmiş, bu özellik de kalkmış) hem de karanlık bölgelerde rahat edersiniz. Swallow, can tazeleme özelliği nedeniyle iş görecek başka bir hayati iksir.Son aşamada iksirlerinizi içersiniz ve mağaraya dalarsınız. İksirlerin etki süresi 10-15 dakika arası değiştiği için kendinizi yarışın ortasında bulursunuz. Taktiksel, dibine kadar hardcore ve son derece özel.

The Witcher III: Wild Hunt söz konusu olduğunda anında bu iksirleri kullanmak mümkün. İyi de The Witcher zaten eşsiz bir simya bölümüne sahipken, neden diğer oyunlarla aynı sistemi getirdiniz ki? Açık dünya bir oyun yapacağız diye niye bu harika özellikten vazgeçtiniz ki? Çok rahat hybrid bir yapıya geçilebilirdi ama CD Projekt kolaya kaçmaya tercih etmiş. Bizim zamanında insanlara Witcher’ı insanlara anlatırken en heyecan duyduğumuz özelliği kesip atmışlar.

yorumlar (63)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 26.09.2015 16:48 (0)
çöp tabii
imdb deki 1900+ kulanıcı nın 9.8, metacritic deki ps4 için 3000+ kullanıcının 8.9, pc için 3000+ kullanıcının 9.2, howlongtobeat deki oyuncuların %97 ile trollere rağmen listelerdeki en yüksek puanları vermeleri çöp olduğu için.
ama kimse anlamıyor siz anlıyorsunuz oyundan.
Zeka küpleri.
Seviye: 1
cyrus, 05.02.2016 07:15 (0)
Once su kavga sistemine dumduz gitmek istiyroum. Bir Allahin kulu su cd projekt red denen yapimci firmanin kavgalari dizayn eden mal programcisina sallamiyor mu? Bar Kavgalari (yumrukla yapilanlar) O L M A M I S. Oyundan sogutuyor. Birincisi, kamera sapitiyor. Bu bariz ve cok genel bir not kirma hatasi. Bunu incelemede belirmemissiniz. Ikincisi, level 2 veya 3 puan yuksek olan adam uc yumrukta sizi olduruyor. Klasik bir zorluk derecesi= sen kolay olursun+ dusman zor olur celiskisine giriyor burada.Boyle bir oyunda bu olmamaliydi. Ikincisi de pek cok arkadas bahsetmis diyaloglar. Konusmaktan oyun oynamadigimiz sahneler var. Bu iki konu yuzunden oyuna tam puan veremiyorum....( Not: Oyunu kolay seviyede oynayip burada laga luga yapmayin lutfen :)))))
Seviye: 1
cyrus, 05.02.2016 16:42 (0)
Oyuna kolay diyen arkadaslardan birisi lv4 seviyesinde lv15 canavar kestigini iddia etmis. 3 ve 4 . zorluk seviyelerinde oynuyorum ( 4. en zor olan) Bu seviyelerde lv15 canavarin seni opmesi toplam 2 saniye bilemedin 3 saniye suruyor. Abartmayin demek istiyorum.
20. seviyede grifin witcher armor falan yapinca durum biraz daha denklesti. Para bitiyor elestirilerine katilmiyorum. Her toplandigin bitkiyi kestigin yaratiktan topladigin malzemeyi kilic elbise vs gidip satarsan lv5 den sonra rahata kavusuyorsun. Bu arada yorumlarda gecmemis ama oyun icinde gwent diye bir kagit oyunu var efsane olmus. Henuz bitiremedim, hem is hem oyun. Haftalardir oynuyorum. Harita da gercek bir acik dunya. Dedigim gibi yumruklu dovus sistemi ve at mekanikleri haric 4*4. Oynamaya devam. :)))
MK Okuru, 06.06.2016 03:51 (0)
Yazı saçmalıktan ibaret.
Oyunun eksikleri değil bunlar tecihleri kusura bakma kardeş senin sevdiğin keyif aldığın şekilde oyunu tasarlamayı tercih etmemişler.
Oyunun kolay olduğu kısmına ise güldüm.dragon age deki KE olayı gibi oyunun OP olan birkaç özelliğini kullanmıorsan oyun DM da taş gibi
___________________________________________________

Cehalet zor iş tabii. Yazı içerisinde birçok belirtilen fikrin inceleme sırasında değişebileceği söylendi. Kesin hüküm belirtilmedi ve The Witcher 3: Wild Hunt 93 puan aldı.

Emin
MK Okuru, 29.01.2016 00:38 (0)
Çok ama çok fazla diyalog var.Muabbet etmekten oyun oynanmıyor ve acayip sıkıyor insanı.Bu kadar konuşma çok gereksiz oyundan soğutuyor valla.
MK Okuru, 06.10.2015 00:01 (0)
Call of duty ve lol dünyanın en çok bilinen oyunları. Abartmayın şu "en çok oynanan" "en çok bilmemnapılan" laflarını çöp dediysek argümanlarla dedik. Çöp!!!
MK Okuru, 30.08.2015 23:12 (0)
Konusu B sınıfı Abd filmi gibi. Combat özellikleri "dodge"-"alchemy"-"damage spell", kıyas için d&d3.5 bakın 600 sayfanın ne kadarı bunlar. Muhabbeti zaten vasat. Hele o oyun başındaki bar muhabbeti. Rastgele quest sistemi her oyuna gitmiyor çünkü amaçsızca savrulacağın bir dünyaya sahip değil. ÇÖP.


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.