Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
tam çözüm

Merlin'in Kazanı > Tam Çözüm > Tomb Raider : The Last Revolution

Tomb Raider : The Last Revolution - Tam Çözüm

Tomb Raider'ın Güzin Ablası Ali Hatay'dan yine bir tam çözüm...

Ali Hatay - 03.06.2010 12:31
Ali Hatay - 13.03.2002
Merhabalar oyuna başlamadan önce hepinizi sevgilerle selamlarım.Böyle güzel bir oyunu seçtiğiniz için sizi kutlarım.Oyunumuz gerçekten çok güzel.Bitireli 2 ay oldu fakat hergün 10-15 kişi bu oyun da takılanların mailleri ile muhatap oluyorum.Hepsine ayrı ayrı cevap yazmaktan yoruldum.Madem böyle bende şu oyunun tam açıklamasını yapayımda kurtulayım dedim.Siz sevgili okuycularıma bir nebze yardımım olursa bahtiyar olacağım. Oyun açıklamam bir inceleme yazısı değil.Bu tip inceleme yazılarını bir çok dergide veya Web sayfasında bulabilirsiniz.Benim burada yaptığım oyunda takıldığınız geçemediğiniz yerleri izah etmek.
2 Aydan beri sorularınıza cevap veriyorum bende oluşan intibaya göre hemen hemen herkes aynı yerde takılıyor.Bu genellikle aynalı oda veya kütüphaneli bölüm.Çünkü bu bölünmlerde hileler işe yaramıyor :) oyuncu biraz uğraştıktan sonra geçemeyince bıkkınlık geliyor ve oyunu terk ediyor.İşte bunu önlemek için Ali abiniz sizler için GÜZİN ABLA oluyor. Açıklamamda şunu şuradan alın şunu buradan alın değilde yol ve rota çizeceğim.Siz malzemeleri gene alırsınız.Etrafı dolaşırsınız.Sonra tekrar beraber oluruz.Mesela sandıkları kırın içerisinden madipack v.s. çıkabilir.
Size tavsiyem secret bularak oynamanız. Secret olayına gelelim.Secret gizli şey demek.Oyunda böyle gizli yerler var.Hemde tamı tamamına 70 tane bu yerleri veya bölgeleri bulursanız özel müzik eşliğinde size bazı malzemeler (Silah,cephaneler,madipacklar) veriyor.Bunlar sayesinde oyun daha cazip hale geliyor.Vede malzeme sıkıntısı çekmiyorsunuz. Ayrıca Tr4 ü secretli bitirme karizmasına kavuşuyorsunuz.Hemde zevkli bir oyun bitiriyorsunuz. Herkes TR4 ü bitirebilir fakat secretli bitirebilen çok azdır.Peki 70 secret tapladım sonunda ne var derseniz oyuyacak ve göreceksiniz. Bundan önceki Laranın macerası olan TombRaider3 te 59 Secreti toplayınca size çok güzel bir bonus leveli veriyordu. Secret bulmak zor bir şey değil bazen secret ben buradayım beni bul diye bağırabilir.Bazende ona ulaşmak zor olabilir.Bu zor durumlarda Laranın en iyi yeteneklerini kullanmanız lazım.Mesela Laraya hiç splint hareketi yaptırdınız mı?İşte böyle hareketlere ihtiyacınız olabilir. İlk bölümde secretler kurukafa şeklinde.daha sonraki bölümlerde ise oda veya bölge şeklinde karşınıza gelecek.Bu kurukafalar TR2 den kalan nostalji.
Evet bu kadar açıklamadan sonra gelelim oyunun bölümlerine:

1-ANGKOR WAT (8 Secret)
İlk iki bölüm daha önce TR oynamamış kimselere yönelik.Atlama zıplama koşma hareketlerini ustamız Von Croy tarafından ögretiliyor.(Amcamız).Zaten Lara'cık şu hali ile 16 yaşında bir delikız.Usta TR cüler ise maalesef buraya bir 10 dakika sabretmek zorundalar.Von Croy tuzakları nasıl aşacağımızı gösteriyor.Bu bölümde bulunan kurukafaları arkadaşlar çok soruyorlar.Bunlar Secret.TR1 ve TR2 de secretler bu şekildeydi.TR3 te odalar veya gizli yerle halinde karşımıza geldi.Şimdide bu oyunda önce kuru kafa olarak çıkıyor fakat ileride gizli bölge olarak çıkıyor.İlk secret hemen başlar başlamaz mağaranın içinde kayaların arasında (Secret 1)
Ayrıca kaç secret bulduğunuzu anlamak içinse P tuşuna basın orada secretleri görebildiğiniz gibi başkada size yararlı şeyler olabilir. Ayrıca bu bölümde sırt çantanızı bulacaksınız.8 tane kurukafa bulursanız yolunuz değişiyor.Fakat sonuçta aynı yere geleceksiniz.İkinci secret ilk atlayış yaptığınız yerde havuzun içerisinde.(Secret 2).üçüncü secret ilk uzun atlayış yaptığınız yerdeki havuzun içerisinde su altı kanalının sonunda (Secret 3).Şelaleli odadaki havuzun içerisinde Secret 4 var.
Domuzların olduğu avluda köşede Secret 5.Bu avluda eğilerek girebileceğiniz bir açıklık var burada sırt çantanızı bulacaksınız.Bu sırt çantasının olduğu odaya gelmeden önceki odada Secret 6 sizi bekliyor.Sürünerek giderken soldaki geçitte sol yan bölmesinde delik içerisinde Secret 7 var.
Sırt çantasını alıp çıktıktan sonra sol yan odada Secret 8 i bulabiliesiniz.Bu secretler hepsi biririne yakın.Bulunmaları kolay biraz gayret ederseniz bulabilirsiniz.Zaten bu bölümde bu kadar çok secret olmasının nedeni bizi secrete ısındırıyor olmalı.
Burada arkadaşların takılıldığı bir yerde, ipten atlama.Küçük havuzlu odaya geldiğinizde sağ tarftaki duvar üzerindeki tünele çıkın (Asılın ve Ç tuşu ile kendinizi yukarı çekin) Üst katta ipi görüyorsunuz.3 adım yapıp ipe zıplayın ALTgr+yukarı ok tuşuna aynı anda basın (Bunu daima uzun atlamalarda yapacağız) Bir parmağınızlada CTRL tuşuna basıp parmagınızı sabit tutarsanız Lara ipi yakalayacaktır.Yakalayamazsa suya düşer.Tekrar deneyin.İp üzerinde iken atlayacağınız yöne dönün nokta tuşu ile sallanın en yukarıda iken ALTgrt+Yukarı Ok tuşuna aynı zamanda basın.Şayet karşıda tutunacak bir kenar veya ip olsaydı aynı zamanda CTRL ye basmak lazımdı. Evet karşıya geçin Kolu itin.Croy Amcanız beklemektan usanmış olabilir.
yorumlar (7)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 20.05.2011 16:28 (0)
bu oyunu indirmek istiyorum ama bi türlü bulamıyorumm offff maziye dönüş yapmak istiyorum fakat yok :(:(
MK Okuru, 18.05.2011 18:46 (0)
acar34 yarışı kazanırsanız sevgili lara ölmüyor! ben 2 günümü harcadım bunu öğrenmek için belliki Ali Hatay kardeşim yarışı kaybetmiş
Seviye: 6
curse, 29.04.2011 03:56 (0)
#2 anka
yıllar önce oynadığımda bende öle demiştim şu an sadece (tomb raider serisi için geçerli)güzel bir oyun olarak akıllarda kaldı...
belki senin içinde şu an da öyledir.......
güzel oyun yoktur.sadece o ana kadar çıkmış iyi oyun wardır.
MK Okuru, 09.07.2010 01:03 (0)
9. Bölümde Sacred Lake Bölümünde Hypostly Anahtarından sonra Çukurun Yanında Demıssın Onu Bulamadım xD
fruko9, 12.11.2008 15:24 (0)
Oyun çok uzun ve çok zordu. Nihayet bitti. Ço güzel bir oyun diyebilirim. Neden bu kadar zorlaşırmışlar ki?[;(]
anka, 28.06.2008 14:01 (0)
Oynadığım en güzel oyun daha iyisini de yapamayacaklar[:)]
Fakat şöyle bi sorun var; adı The Last Revolution değil The Last Revelation[;)] Adının yanlış yazılmasına gönlüm razı olmadı[:(]
ra21, 18.08.2005 11:00 (0)
bu oyuna bayılıyorum hepsının fanatiğiyim zaten ozellikle yeni oyunun videosu cok mutis tavsıye ederim


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.