Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
ön İnceleme

Merlin'in Kazanı > Ön İnceleme > Total War: ATTILA

Total War: ATTILA - Ön İnceleme

Tanım: At beyleriyle, Avrupa ayaklarınızın altında!

Emin Çıtak - 20.01.2015 23:18
Emin Çıtak - 20.01.2015 16:30
Total War serisinin tutkunları beni taşlayabilir ama söylemeden geçmeyeyim: "Ben Rome II: Total War'u çok sevdim."

Yukarıdaki sava karşı çıkmadan önce söylemek istediğim daha başka şeyler de var. Ben, Rome II'yi birçoğunuzla aynı zamanda oynamadım. Çıkışından bir yıl sonra, geçtiğimiz ay oynamaya başladım. Haliyle ilk aylarda canınızdan bezdiren hataları, korkunç ötesi tur bekleme sürelerini hiç görmedim.

Elbette bu durum Rome II'nin yaptığı hataların üstünü örtmüyor, biraz geç olsa da en azından düzgün bir oyun deneyimi yaşayabildim.

Tam bu noktaya kocaman bir "AMA" koyuyorum!Rome serisini kendi içinde değerlendirecek olursak ve Total War serisinin genel işleyişi içinden ayrıştırırsak, affedilmez hatalar ortaya çıkıyor. Yine kendimden örnek vereyim; Diplomasinin bu kadar basite indirgenmesi, entrikalar, iç savaşlarla anılan bir uygarlığa yakışıyor mu? En basitinden, oyundaki 3 ailenin güç çekişmesi o kadar kötü işleniyordu ki, denge bozulduğu anda ufak bir evlilik veya suikast emriyle dengeyi sağlamak yaptığımız "tek" şey oluyordu. Diğer devletle ilişkilerin rütbeli diplomatlarla değil de bizim direkt olarak yapmamız inandırıcılığa büyük bir darbe vuruyordu.

Şehir planlamalarının Rome I'de ne kadar güzel olduğunu hatırlayın... Rome II'nin bayındırlık dehamızı yok eden yapısı göze çarpan en büyük eksiler arasındaydı.

Neredeyse yarım sayfadır Roma'yı anlattığımın farkındayım. Yapacak bir şey yok, Rome II hem Total War serisinin en son oyunu hem de yenin oyun, bir nevi devam niteliğinde.Yaklaşık bir haftadır Total War: Attila'yı oynuyorum ve yapım sürecinde olan bir oyun için fazlasıyla bilgi sahibi oldum.Tahminleriniz doğru çünkü Attila kesinlikle bambaşka bir oyun değil. Oyunu açtığınızda Rome II menüsü, senaryoya başladığınızda Rome II ara yüzü, savaşlarda Rome II oyun motoru...

Eğer Rome II'ye hayli vakit geçirdiyseniz Attila'ya alışmanız 20 saniye filan sürüyor. Attila zaten konu olarak bile devam yapımı olarak görülebilir. Sizin bilmem kaç yüz tur boyunca uğraşıp, dünyaları fetih ettiğiniz Roma İmparatorluğu ikiye bölünmüştür: Doğu Roma ve Batı Roma.
yorumlar (103)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 11.06.2015 12:48 (0)
total war rome 2 bojano alıyorum fakat ilerlemiyor tur ana menüye atıyor tekrar aynı yerden devam ettiriyor neden ?
MK Okuru, 22.03.2015 21:12 (0)
Ben böyle birşey görmedim ulan bu hale mi geldi forumlar.nasıl bir annenin babanın evladısınız
kimse cahile laf anlatmaya çalışmasın ağaç yaşken eğilir malazgirtin çanakelenin fatihin atatürkün
sayesinde bu memlekette nefes aldığını unutma ya sev ya DEFOLL
MK Okuru, 28.02.2015 18:34 (0)
gençler "barbar" kelimesi ozamanki anlamı romalı olmayan devletler roma kültürüne uzak devletlerdi. Barbar aşağılayıcı bir tabir değil.
MK Okuru, 20.02.2015 04:35 (0)
08.02.2015 18:33:00 - shehzadeMurat31 demiş ki:
ben de yazımda Attila'nın kim olduğunu yazdım...birisi de demiş ki,Hunlar Sasanilerle hiç savaşmamışlardır...yaw he he...YGS'ye hazırlanıyorum,YGS Tarih kitabında Sasaniler üzerine savaşa çıkmak istemesi Attila'nın Roma'nın üzerine yürüyüşünden vazgeçmesi olarak yazılıyor...kitaba mı inanayım sana mı?...koskoca YGS Tarih kitabını hazırlayan uzmanlar yalan söylüyor öyle mi?...nasıl ya da nerden öğrendiysen tarihi bilemiycem...Google'dan mı öğrendin yoksa tarihi?...walla Google'da herkes herşey hakkında yazılar yazıyor...onu mu referans alıcam yoksa uzmanları mı?...

attila sasani devletine tam sefer düzenleyecekken burnu kanayarak öldü.Yani m?lsın.
MK Okuru, 12.02.2015 15:44 (0)
09.02.2015 19:41:00 - MK Okuru demiş ki:
Adamların bizi barbar göstermesi çok normal çünkü bizim özümüz budur. Biz bu toprakları kardeşlik türklüleri ile değil ucundan kan damlayan kurtbaşlı kılıçlarla fethettik. Barbar olmasaydıkta onlar gibi şerefsiz mi olsaydık? Onlarda hep yozlaşma, entrika, pislik var . Evet biz barbarız savaşçıyız!

tarihi kayıt altına alan çin-roma düşmanlarını barbar olarak tanımladılar ki genel olarak bu düşmanları türklerdi.bizim yazılı eserlerimiz 9.yy gibi artmaya başlarken eski dönemlerde bir tek orhun kitabeleri ile destanlar kaynaktır.orada da barbar olarak çini görürüz.bakış açısı aynı
MK Okuru, 12.02.2015 15:38 (0)
barbar roma'nın ankara'yı fethetmek için tüm galat soylularını müttefikliğin kutlandığı bir ziyafette öldürdüğünü ayrıca yerel halktan 20 bin kişiyi kestiğini kimse bilmez.kaledonyalılara yaptığı zulümler bugün bile hatırlanır.kartacayı alırken yine halkın tamamının köle yapıldığını da herkes bilir.
MK Okuru, 12.02.2015 15:32 (0)
savaşın özü barbarlıktır.o dönemde her ülke farklı olana barbar gözüyle bakıyordu.rome dizisini izleyenler bilir octavius mısır'ı bile barbar olarak niteler ki başkent iskenderiye bilim ve kültür merkeziydi.ayrıca anadoludaki pontus-ermenistan-kapadokya-bitinya-bergama da yine kaynaklarda barbardır.
MK Okuru, 09.02.2015 19:41 (0)
Adamların bizi barbar göstermesi çok normal çünkü bizim özümüz budur. Biz bu toprakları kardeşlik türklüleri ile değil ucundan kan damlayan kurtbaşlı kılıçlarla fethettik. Barbar olmasaydıkta onlar gibi şerefsiz mi olsaydık? Onlarda hep yozlaşma, entrika, pislik var . Evet biz barbarız savaşçıyız!


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.