Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
İnceleme

Merlin'in Kazanı > İnceleme > inFamous: Second Son

inFamous: Second Son (İnceleme) - İnceleme

Ya bir kahraman olarak ölürsün, ya da karanlığa battığını görecek kadar uzun yaşarsın...

Can Arabacı - 20.03.2014 17:40
Can Arabacı - 20.03.2014 16:24
Çizgi roman okumayı sever misiniz? Ben bayılırım. Çocukluğumun Şövalyenin Düşüşü ve Superman'in Ölümü'yle geçtiğini düşünecek olursak, kökleri çok derine inen bir tutku bu bendeki. Ve çizgi roman seven çoğu insan gibi, özellikle de süper güçlere sahip kahramanların hikâyeleri, ilgi alanımda ciddi bir yer kaplıyor. Haliyle inFamous, çizgi roman havası veren ara sahneleri, süper güçlere sahip kahramanları ve keskin bir ahlak çizgisiyle bana bir çok sözde "süper kahraman" oyunundan çok daha büyük keyif vermiştir hep. Daha Sucker Punch inFamous: Second Son'ın PlayStation 4'e özel ilk oyunlardan biri olduğunu duyurduğunda, incelemesini bizzat yapmaya göz dikmiştim bile...inFamous: Second Son, Cole MacGrath'ın mirasına çok da dokunmadan yeni bir kahraman, yeni güçler ve bambaşka bir şehirle atılıyor maceraya:Yeni Marais şehrindeki olayların üzerinden 7 yıl geçmiştir. Cole, yaptıklarından tamamen bağımsız olarak Department of Unified Protection (DUP) adlı devlet organizasyonu tarafından bir suçlu ilan edilmiş ve çeşitli "güçlere" sahip Conduit'ler "biyo-terrörist" olarak adlandırılmaya başlanmıştır. DUP, yakaladığı tüm Conduit'leri hapse atmakta ya da öldürmektedir. Böyle bir karmaşanın ortasında, Seattle'ın az dışındaki bir kasabada sakin bir hayat yaşayan, Amerikan yerlisi bir sokak sanatçısı olan Delsin Rowe oyunun ana karakteri rolünü sırtına geçiriveriyor. 24 yaşında, hayatı henüz ciddiye almaya başlamamış bir genç olarak, Cole'dan bir hayli farklı bir portre çiziyor Delsin. Ama Delsin'in bu lakayıt halleri, eğlenceye odaklı yaşam şekli, 3 adet Conduit taşıyan bir DUP aracının tam önünde kaza yapmasıyla tamamen değişiyor. Aracın içerisindeki Hank adlı bir mahkumun gücünü almasıyla kendisinin de bir Conduit olduğunu farkeden Delsin, bu noktadan sonra ya büyük bir kahraman ya da tarihin -The Beast'ten sonra- görmüş olduğu en yıkıcı güç olma yolundaki ilk adımlarını atıyor.Delsin'in oyunun başında edindiği bu ilk güç oldukça ilginç aslında: Duman manipülasyonu. Bu özel güç sayesinde ellerinden kül ve duman atarak düşmanları yakmak, sersemletmek ve bizzat küle dönüşerek normalde ulaşamadığımız noktalara ulaşmak gibi çeşitli nitelikler kazanıyor kahramanımız. Ha ama böyle büyük ve yaratıcı bir güç, beraberinde büyük bir sorumluluk da getiriyor mu? E haliyle... DUP gibi biyo-terröristlere karşı çok sert bir tutum gösteren organizasyonun, kaza yapan aracı aramaya gelmesi çok da uzun sürmüyor tabii. Hank'i ararken karşılarında hem Hank'i, hem de güçlerini yeni kazanmış olan Delsin'i bulan DUP sayesinde işler  içinden çıkılmaz bir hale geliyor. DUP organizasyonunun en yetkili ismi olan Augustine Brooke'un, kaçmaya çalışan suçluları bizzat toplamaya gelmiş olması ve kendi Beton manipülasyonu gücüyle Delsin ve sevdiklerinin canını yakmış olması ana karakterimizin ihtiyacı olan motivasyonu da fazlasıyla veriyor.
88
86
Okur Puanı: (46Kişi)
Puanın:
                                         
Yapımcı-Yayıncı: Sucker Punch - Sony Computer Entertainment
Çoklu Oyuncu:Yok Türü: Aksiyon, Macera

Orijinal güçler, sağlam hikâye, ahlaki seçimler, tekrar oynanabilirliği yüksek, güçlü görsellik, sağlam müzikler
Grafik hataları, çeşitli buglar, yan görevler biraz tekrar edebiliyor
yorumlar (100)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 0
Çürük Patates, 03.08.2015 14:16 (0)
En iyi PS4 oyunlarından biriydi ama eksileride yok değil.Oyunun uzman modu ise beni hiç tatmin etmedi.Ben daha zor olmasını beklerdim açıkçası.
MK Okuru, 02.04.2015 20:54 (-1)
Seviye: 3
hdr72, 27.02.2015 02:11 (0)
gerçekten harika bir oyun muazzam bir görsellik ve harika grafikler türkçe seslendirme ile kendinizi oyunun içinde hissediyorsunuz
MK Okuru, 20.02.2015 19:59 (0)
Yeni bitirdim EFSANE <3 Dehşet ya tekrar oynicam 10 kere bitirmeden olmaz Kötü seçimleri denemedim onları denicem kendini tekrardan oynatıyor cidden daha trophy kascaz çok iş var çok...
MK Okuru, 19.01.2015 21:05 (0)
Abi çok güzel böyle birşey yok süper hele hele Kaya gücü çok güzel
MK Okuru, 30.12.2014 21:33 (0)
Seviye: 3
hdr72, 16.11.2014 12:55 (0)


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.