1/3

10 yılı aşkın süredir beklediğimiz yapımlar

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Yıllarca bekledik durduk. Halen daha beklediklerimiz olabiliyor
Eğlence sektörü, yıllar geçtikçe gelişmeye ve daha fazla malzeme üretmeye devam ediyor. Bunların arasında ilgiyle takip ettiğimiz ve yeni ürünlerini merakla beklediğimiz isimler de var. Ne var ki bazen her şey istenildiği gibi gitmiyor ve ister-istemez bir takım ertelemeler olabiliyor. Geriye doğru dönüp baktığımızda, bazı yapımların bizi fazlasıyla beklettiğini görüyoruz. Bu durum, az-çok onlara karşı duyduğumuz ilgi veya merakın seviyesi gösterir. En nihayetinde uzun bekleyişlerin ardından birkaçıyla buluşabildik, ama hâlâ bekletmekte ısrarcı olanlar da var.

İşte yıllardır beklenen 3 yapım:

10 yılı aşkın süredir beklenen film: Avatar
Şu sıralar tüm dünyada büyük fırtınalar koparan Avatar, aslında 90’lı yılların ortalarında doğan bir projeydi. Oscar ödüllü Terminator 2 ve Titanic’in yönetmeni James Cameron tarafından kaleme alınan film, ilk etapta 80 sayfalık bir senaryo olarak satırlarda şekillendi. Yapılan ilk çalışmalar neticesinde, Avatar’ın var olan teknolojik imkânlarla çekilemeyeceğine karar verildi ve rafa kaldırıldı. Erteleme süreci yaklaşık 15 yıl sürdü. Bu süre zarfında da James Cameron, Titanic’in haricinde ortalıklarda pek görünmedi. Yönetmen, su altı belgesellerine merak saldı ve binlerce saatini okyanuslarda geçirdi. Maviliklerde yaşadığı duygular ve şahit olduğu görsellik, Avatar’ın dünyasının tasarlanılmasına esin kaynağı oldu.

Teknolojinin en son olanaklarıyla çekilen Avatar, 18 Aralık itibariyle vizyona girdi. Yapılan yorumlar neticesinde filmin oldukça beğenildiğini söyleyebiliriz. Filmin toplam gişe hasılatı, şu an itibariyle 1.3 milyar doları geçmiş durumda. Yani Titanic’ten sonraki en fazla gelir elde eden film.

10 yılı aşkın süredir beklediğimiz yapımlar

"Senin suratına ne olmuş?"
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×