1/2

17 Ağustos

17 Ağustos

Kerem Gülermen
Kerem Gülermen 3.06.2010 - 12:31
Yeni Türk Macera oyunu 17 Ağustos için kısa kısa...

Türk oyun sektörü ile ilgili pek çok olumlu gelişmenin yaşandığı şu günlerde yine bir Türk yapımı olan 17 Ağustos oyununun yapımcılarından Yasin Gülderen ile kısa süreli bir sohbet imkânı bulduk. Bunu sizlerle paylaşmak istedik.

Grubunuzu nasıl oluşturdunuz ve oluştururken ne gibi zorluklar çektiniz?

Biz Delve Interactive’i kurmadan önce Iko Studios ekibi olarak 2D oyunlar yapmaktaydık. Bunu hobi olarak severek yapıyorduk. Sonra daha büyük bir proje tasarladım ve Delve Interactive’i kurarak çalışmalara başladık. Karşılaştığımız en büyük zorluk elbette ki maddi yönden oluyor.

17 Ağustos oyununun türü ve hikâyesi hakkında biraz bilgi verebilir misiniz, bu oyunda bizi neler bekliyor?

17 Ağustos First Person Click Point Adventure türünde olacak. Oyunumuzun hikâyesi oldukça karışık ve ilerledikçe insanı şaşırtacak olaylarla dolu. Depremin yanı sıra seri cinayetleri konu almaktadır. 17 Ağustos 1999 depreminden sonra her yıl, 17 Ağustos tarihinde birbirine tıpatıp benzeyen cinayetler işlenmekte, katil insaları canlı canlı mezarlara gömmektedir. Gerisi ise oyunu oynarken sürpriz olsun.

Oyunu hangi programlarla yapıyorsunuz ve ekibinizde kaç kişi çalışıyor?

Ekibimiz şu an 4 kişiden oluşmakta. Kullandığımız programları ise açıklamıyoruz.

17 Ağustos, tahmini olarak ne zaman piyasaya sürülecek?

Buna cevap vermek kolay değil. Çünkü oyun bitse bile dağıtıcı firma bulmak çok kolay olmuyor. O yüzden “seneye çıkıcak” deyip, 5 sene sonraya kalmasını istemeyiz. Dolayısıyla bazı şeyler kesinlik kazanmadan, bir tarih vermeyelim…

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×