18 Wheeler: American Pro Trucker

Yağız Hoş
Yağız Hoş 3.06.2010 - 12:31
Piyasada ilk gördüğümüz kamyon yarışlarından birisi Hard Truck'dı. O da parmaklarınızı yormaya değmeyecek kadar kötü bir oyundu.
Platformlar PlayStation 2
18 Wheeler: American Pro Trucker
  • Yapımcı - Yayıncı Aci Sofware - Konami
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Simülasyon
Merlin Puanı 93
Artılar -
Eksiler -
Piyasada ilk gördüğümüz kamyon yarışlarından birisi Hard Truck'dı. O da parmaklarınızı yormaya değmeyecek kadar kötü bir oyundu. 18 Wheeler: American Pro Trucker'da, diğerlerinden farklı olarak vurma-kırma olayı var. Oyunda, zaman kazanmak için üstünde +3 times yazan arabaları parçalıyorsunuz. Bunun dışında gerçekçilik en ön planda tutulmuş. Mesela arabanın içine bakınca sürücünün gözlüğünün, şapkasının veya dergisinin viraja girdiğiniz zaman ters tarafa yattığını görebiliyorsunuz.

Oyunun amacı diğer kamyon oyunlarıyla aynı; size belli bir zaman veriliyor ve bu zaman içerisinde arka tarafınızda bulunan yüke hiç zarar vermeden (verdiğiniz zarara göre para alıyorsunuz) bitiş çizgisine götürmeye çalışıyorsunuz. Aslında burası biraz saçma. Yani yükümüzü fabrika gibi bir yere bıraksak, çok daha gerçekçi olurdu. Bunun yerine oynadığımız bölümü tamamlamak için, bir yerden bir yere, mesela St.Pettersburg'dan Dallas'a ulaşmaya çalışıyoruz. Oyun oldukça zor, ama biraz practice'den sonra alışabiliyorsunuz.

Şimdi biraz da oyunun teknik özelliklerinden bahsedelim. Kontroller çok basit. Aslına bakarsanız, fazlaca basit. Biraz daha zor olsaydı, en azından kamyon kullandığımızı hissedebilirdik. Grafikler gerçekten harika. Bir kere çok net. Yani pikselleri görmeyeceksiniz. Ses efektleri ve müzikler ise oyuna uyum sağlıyor. Sonuç olarak; DreamCast'iniz mi var? E daha ne duruyorsunuz? Çabuk gidip alın bu oyunu. Herkese tavsiye ediyorum.
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 12:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
18 Wheeler: American Pro Trucker

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×