1/2

2007'de PSP

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
PSP'nin 2007 yılı hikayesi
Sony’nin marifetli el konsolu PSP, çıktığı günden beri kendisinden söz ettirmeyi başarıyor. Gerek oyunları, gerekse mültimedya kısmı olsun, üzerinde çalışılabilecek modifikasyonlara açık olması popülerliğini korumasında en büyük etken. Geçtiğimiz 2007 yılı içerisinde PSP’ye eklenen özelliklerin çoğu, kullanıcılar tarafından forumlarda konuşulan keşke olsa denilen özelliklerdi. Bu bakımdan Sony dersini iyi çalışarak kullanıcılarını memnun etmeyi başardı. Yıl içinde PSP’ye çıkan en önemli eklentilere bir bakalım…

PSP-Tv: İlk olarak Temmuz civarında duyurusu yapılan ve duyduğumuzda belki de en çok merak uyandıran eklenti PSP-TV’dir. Cihazın üstünde bulunan usb girişine yerleştirilen tv alıcısı, göze çok batmayan ufak boyutları ile de ilgi odağı oldu. İlk olarak PSP Slim ile birlikte piyasa sürülen tuner, Slim alıcılarının %30’u Tv-tuner’lı versiyonu tercih etti. Tuner, yalnızca dijital yayınları alabiliyor. Bu bakımdan henüz ülkemizde test aşamasında olan DVB-T yayın standardı ancak ABD, Avrupa ve Japon PSP kullanıcıları için anlam ifade ediyor. Cihaz yaklaşık 55$’dan satılıyor.

2007'de PSP

PSP Web-Cam: Sosyalleşmenin vazgeçilmez ara birimi Web-Cam’leri unutmamak gerek. PSP-Tv gibi bu eklentide cihazın usb girişine takılmakta. Ip-teknolojisinin vazgeçilmezi görüntülü iletişim artık taşınabilir hale geliyor. Kablosuz genişbant internet bağlantısı üzerinden özel PSP yazılımları aracılığı ile yazılı, sesli ve görüntülü olarak konuşmaları mümkün hale geliyor. Go!Messenger isimli Web-Cam 15gr ağırlığında ve 1,3 Mega Pixel çözünürlüğünde. Entegre mikrofona da sahip olan kamera 42$’dan satışa sunuldu.

2007'de PSP

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×