1/13

2007'den Kalanlar

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Nereden başlamanın gerektiğini kestiremediğimiz derecede dolu bir yıl oldu.

Oyunlar açısından altın bir yılı geride bıraktık. Gerek oyunların ekran görüntüleri, gerek demoları, gerek ise oyunun tam sürümlerini gördüğümüzde, üzerinde edindiğimiz deneyimler ve bunun öncesindeki beklentilerimizin tatmin olup olmaması hepimiz için oldukça önemliydi. Yıl boyunca forumumuzda tüm bu konular üzerine eğildik. Uzun uzadıya konuştuk, tartıştık. Call of Duty 4’ün demosunun yayımlandığı gün -ki forumun durumu halen hafızamda- ve bu tip bir olayla bir daha ne zaman karşılaşırız bilmiyorum. Halo 3’ün haberleri ve akabinde çıkışıyla birlikte gelen haber yağmuru bizi çok fena vurdu. En az bir hafta boyunca neredeyse farklı bir konu konuşulmadı. Tabii ki Crysis. Önce demosu, sonra tam sürümüyle kendisinden uzunca süre bahsettirdi. Özellikle oyun hakkında daha önce hiç olmadığı kadar soru cevapladım şahsen. Hepsi bu kadar mı? Tabii ki değil. Half Life, Unreal Tournament yeni serileriyle bizi bir kez daha kendilerine hayran bıraktılar. Mass Effect, RPG severlerin yüzünü güldürdü. Drake’s Fortune, PS3 sahipleri için oldukça kaliteli bir yapım oldu. Assasin’s Creed ise bu yılın en karlı birkaç yapımından biriydi. Öncelikle konsolları ziyaret ederek Pc oyuncularını bekletse de Altair, 2008 yılında da tüm ihtişamıyla bu platformda olacak. Hep iyi yönler yoktu. Hayal kırıklıkları da tablonun kötü tarafını oluşturdu. Özellikle Hellgate London’dan beklenen şeyler oldukça yüksekti.

Yıl boyunca beklediğimiz ve üzerinde konuştuklarımızı anketler üzerinde oylayalım dedik. Aldığımız sonuçlar sadece yaptığımız anketlerin sonuçları değil, o oyunlar hakkında konuştuğumuz çoğu şeyin de bir sonucu aslında. Kararsız kalmak tabii ki elde değil, ama sonuç olarak bir kazananın olması gerekiyor. Bu durum da istemesek de sevdiğimiz diğer yapımları elemek zorunda kaldık ve anketlerimize son şeklini vermiş olduk. Tabii bunu yaparken arkadaşlarımız da güzel yorumlarını ekleyerek akışa hem yön vermiş oldular, hem de neden kendilerine göre (kendimize göre) en iyisini seçtiklerini belirttiler. Sizlerin oyları sonucunda listelerimiz aşağıdaki şekilde oluştu...

2007 YILININ EN İYİ PC OYUNU
2007 YILININ EN İYİ PLAYSTATION 3 OYUNU
2007 YILININ EN İYİ X BOX 360 OYUNU
2007 YILININ EN İYİ PLAYSTATION 2 OYUNU
2007 YILININ EN İYİ WII OYUNU
2007 YILININ EN İYİ GRAFİKLİ OYUNU
2007 YILININ EN İYİ MULTIPLAYER OYUNU
2007 YILININ EN İYİ OYUNU KIRIKLIĞI
2007 YILININ EN BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI

BENCE: BAŞAR ÖZCAN
BENCE: SERKAN SELİM YILDIZ
BENCE: MAHMUT SARAL

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×