2015'te çıkacak bazı Xbox One oyunları ertelenebilir

Emre Günen 4.11.2014 - 09:22
Yetkililerin iki ayağı bir pabuca girdi
Xbox ve Microsoft Studios'un patronu Phil Spencer, 2015 yılında Xbox One için çıkacak oyunlarının fazlalığından dolayı ne yapacağını bilmediğini açıkladı. Spencer verdiği röportajda, "Önümüzdeki sene Xbox One oyunları konusunda çok kalabalık bir dönem olacak. Bu yoğun takvimin üstesinden gelebilmek için bazı oyunların tarihlerini ileriye alabiliriz," diye konuştu.

"Bu seneki sonbahar ve kış dönemi oyunlarında herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz ama önümüzdeki sene ne yapacağımız hakkında en ufak bir fikrimiz bile yok. Önümüzdeki sonbahar o kadar sıkışık bir oyun takvimiz olacak ki, istemeden de olsa bazı exclusive oyunlarımızı ertelemek zorunda kalacağız."

2015'te çıkacak bazı Xbox One oyunları ertelenebilir
Bildiğiniz gibi Xbox One için en büyük kozları olan Halo 5: Guardians ve Rise of the Tomb Raider, önümüzdeki sonbahar döneminde piyasaya sürülecek. Öte yandan Quantum Break, yeni Crackdown oyunu ve Scalebound'un da aynı döneme denk geliyor olması, yetkililerin takvimi yeniden düzenlemesine neden olacak.

Bunlara ek olarak, her sene sonbahar aylarında tüm konsollara çıkan oyun serilerinin de geleceği düşünülünce, Microsoft yetkililerinin haklı oldukları ortaya çıkıyor. Bakalım Microsoft hangi oyunları ertelemeyi göze alacak.
Yorumlar 8
MK Okuru
MK Okuru 19.06.2024 06:40
Kalan Karakter: 300 Gönder
2015'te çıkacak bazı Xbox One oyunları ertelenebilir
İlginizi Çekebilir