2021 Oscar ödül töreni iki ay ertelendi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 16.06.2020 - 12:34
Koronavirüs Salgını sebebiyle Şubat ayında yapılması planlanan Oscar ödül Töreninin iki ay ertelenerek Nisan ayında yapılacağı açıklandı.

Her yıl Şubat ayında izlemeye alıştığımız Oscar ödül töreni için aslında beklenen açıklama geldi ve 2021 Oscar Ödül Töreni'nin iki ay ertelendiği açıklandı. Normal şartlarda her zaman olduğu gibi Şubat ayında yapılacak olan tören için tam tarih de verildi. Yapılan açıklamaya göre 2021 Oscar ödülleri 25 Nisan 2021'de sahiplerini bulacak.

2021 Oscar ödül töreni iki ay ertelendi

Aslında Oscar ödülleri için daha uzun bir zaman olsa da bu açıklamanın sebebi birçoğunuzun tahmin edeceği gibi film yapımcılarını daha çok ilgilendiriyor. Koronavirüs sebebiyle birçok film ertelenmek zorunda kaldı ya da çekimleri iptal edildi. Oscar töreninin ertelenmesi ile birlikte 2021 törenlerinde yarışmayı planlayan yapımcılara daha uzun bir süre tanınmış oldu.

İşte bu bağlamda 2021 Oscar ödüllerinde yarışacak filmler için yeni bir tarih aralığı da verildi. Yapılan açıklamaya göre törende yarışması için filmlerin vizyon tarihi aralığı 1 Ocak 2020 - 28 Şubat 2021 tarihleri olacak. Yani bu tarihler arasında vizyona giren filmler akademi ödülleri adaylığına girmeye hak kazanabilecek. Animasyon, belgesel ve kısa film gibi özel kategorilerdeki yapımlar için ise son tarih 1 Aralık 2020 olacak. Oscar adaylarının 15 Mart'ta duyurulacağı da gelen bilgiler arasında.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 16.09.2021 14:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
2021 Oscar ödül töreni iki ay ertelendi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×