300 Xbox'cı intihara kalkıştı!

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 11.01.2012 - 18:04
Çin'de Xbox üreten firma çalışanları toplu intihara kalkıştı.
Çin'deki Wuhan kentinde bulunan ve özellikle Apple'ın iPhone ürünüyle popüler hale gelen Foxconn firmasının, Microsoft'un oyun konsolu Xbox 360 üreten fabrikasında 300 kişi toplu intihara kalkıştı.

Çalışanların zam isteği karşısında kendilerine işlerini bırakıp tazminat almaları veya zam almadan işlerini sürdürmeleri istendi. Çoğu kişi işten ayrılıp tazminat almak isteyince de yönetim tazminat vermeyi istemedi.

300 Xbox'cı intihara kalkıştı!
Bu durumun üzerine 300 kişi fabrikanın çatışına çıktı ve aşağıya atlamaya kalktı. Güçlüklü indirilen işçilerle yönetim arasında anlaşma sağlanıp sağlanmadığı ise bilinmiyor.
Yorumlar 33
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 13:35
Kalan Karakter : 300 Gönder
300 Xbox'cı intihara kalkıştı!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×