"Cinsiyet tartışmaları endüstriyi ileriye taşır"

"Cinsiyet tartışmaları endüstriyi ileriye taşır"

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 14.09.2013 - 23:33
Naughty Dog olgunlaşma peşinde
Naughty Dog kimilerine göre -ben de bu gruba dahilim- Ellie ile oyunlarda kadın karakterlerin nasıl yansıtılması gerektiği konusunda ders vermişti. Bu konu sıcak bir konu bildiğiniz gibi. Oyuncu kadınların sayısı arttıkça oyunlarda kadının yeri de tartışma konusu hâline geliyor. Remember Me'nin yapımcılarının "Ana karakter kadın olduğu için pek çok dağıtımcı bizi kabul etmedi" beyanı hâlâ akıllarda.

"Cinsiyet tartışmaları endüstriyi ileriye taşır"
Naughty Dog bu tip durumlara gelen eleştirilern oyun endüstrisini ileriye taşıyacağı düşüncesinde. Sadece cinsiyet meselesi değil; azınlık tartışmalarının da. Firma adına konuşan Neil Druckmann "Umarım oyunların ve oyun hikâyelerinin eleştirileri daha sofistike bir hâle gelir" dedi ve ekledi, "Önceden kadınların, farklı ırktan insanların oyunlarda nasıl temsil edildiğiyle ilgili konuşmak zor olurdu. Şimdi ise tartışma beni heyecanlandırıyor". Bizi de heyecanlandırıyor Neil!
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2020 20:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×