"DualShock 4 en iyisi!"

"DualShock 4 en iyisi!"

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 5.07.2013 - 13:37
Sony'nin yeni nesil konsolu her yönden mi beğeniliyor?
Playstation 4'ün çıkışı ile birlikte gelecek olan Digital Extremes, oyunu Warframe için yapılan bir röportajda PS4'ün teknik özellikleri hakkında da konuştu.

Firma Sony'nin yeni konsolunu överken Dualshock 4'ün de şimdiye kadar ki en iyi kontrol cihazı olduğunu belirtti.

Warframe kreatif Direktörü Steve Sinclair Warframe'in PS4'e çıkışı ve Sony ile ilişkileri hakkında ilk başta şunları söyledi:

"Aslında Sony bize ulaştı, sanırım 4 ay kadar önceydi. O sırada biz açık beta aşamasındaydık ve Steam listelerini altüst ediyorduk. Sony, şirketin sahibi olan James ile iletişime geçti ve 'Warframe'i bizim yeni nesil konsolumuza çıkartır mısınız?' diye sordu."

"DualShock 4 en iyisi!"
"Sanırım bu konu üzerine en fazla 30 saniye konuşmuşuzdur. Sony bize elinden geldiğince geliştirme kiti yollamak için kendini yırttı ve 3 ay sonra E3'te Playstation 4 üzerinden Warframe'in oynanabilir demsounu yayınlarken bulduk kendimizi."

PS4'ün PC mimarisi hakkında da konuşan Sinclair "Warframe 64-bit ve DirectX11'i destekledi ve PS4'te de mimari açıdan bir sürü benzerlik bulunuyor. Bir sürü çekirdek mevcut dolayısı ile oyunu şaşılacak derecede hızlı bir şekilde hazırladık" dedi.

Dualshock 4 konusunda ise Sinclair şunları söyledi:

"Dokunmatik ekran kontrolleri var. E3'te Warframe yeteneklerinizi aktif etmek için bir kaç dokunmatik özellik gösterdiğimizde insanlar bunu çok havalı buldu. Paylaş butonu gibi pek çok sosyal özellik var. Bu şekilde 'Warframe'de inanılmaz bir şey yaptım' deyip doğrudan networkünüz üzerinden paylaşabileceksiniz.

Peki siz Dualshock 4 mü, yoksa Xbox One'ın kontorlünü mü daha çok beğendiniz?
Yorumlar 16
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 13:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×