"E3 2012, Watch Dogs'ı tanıtmak için çok erkendi!"

Tayfun Kumaş
Tayfun Kumaş 13.03.2014 - 11:04
Bu oyun neden bir ileri iki geri gitti?
Bildiğiniz gibi Watch Dogs, ilk olarak E3 2012'de ortaya çıkmıştı. O zaman yayınlanan videoya baktığımızda gerçekten inanılmaz grafikler ve oynanış ile karşımızdaydı. Oyun gündemden de aşağıya düşmemişti. Hatta serbest dolaşımlı bir oyun olacağı belli olduktan sonra, bir an o grafiklere bakarak oyunu "Grand Theft Auto V" ile kıyaslayanlar bile olmuştu (halen öyle). Sadece grafik değil, oynanışsal olarak da ama ikisi de birbirinden farklı bir oyundu.

"E3 2012, Watch Dogs'ı tanıtmak için çok erkendi!"
Watch Dogs, 2013'ün sene sonunda piyasadaki yerini alacaktı fakat firma içerisinde yaşanan bir takım sebeplerden olayı oyun 2014'e ertelenmişti. Oyunun çıkış tarihi belirsizliğini uzun süre korudu. Bu ay ise Watch Dogs'ın çıkış tarihi belli oldu. Ondan sonra gelen oynanış videosu ile ortalık karıştı. Çünkü şimdiki Watch Dogs, oyuncuların iki sene önce gördüğü ve beklediği Watch Dogs değildi. Grafikleri oldukça kısılmıştı.

Kısık grafikler yüzünden birçok eleştiriye maruz kalan geliştirici firma Ubisoft Montreal, bu konuyla ilgili açıklama yaptı. Firmaya göre: E3 2012 oyunu tanıtmak için erken bir tarihti. Montreal'den Jonathan Morin, EDGE dergisine açıklamalarda bulundu. Yaptığı açıklamalarda, Ubisoft'un CEO'su Yves Guillemot tarafından zorlandıklarını dile getirdi. Yeni nesil konsolların nasıl olacağını bilmediğini dile getiren Morin, Watch Dogs'ın en başından beri yedinci nesil (Xbox 360, PS3) konsollar için tasarlandığını söyledi. Bu yüzden  oyunun sınırlarını zorlamak isteyip, ileride oyunların nasıl gözükmesini istiyorlarsa o şekilde geliştirmeye devam etmişler. O an itibari ile bu görüntüler ortaya çıkmış.

"E3 2012, Watch Dogs'ı tanıtmak için çok erkendi!"
Daha sonra Yves Guillemot, E3 2012'ye gitmeye karar vermiş ve oyun böylelikle duyurulmuş. Watch Dogs, 27 Mayıs'ta PC, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One ve Wii U için piyasadaki yerini alacak.
Yorumlar 27
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 08:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
"E3 2012, Watch Dogs'ı tanıtmak için çok erkendi!"

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×