"Nintendo daha 100 yıl bir yere gitmez"

"Nintendo daha 100 yıl bir yere gitmez"

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 27.07.2013 - 23:41
"Ama Microsoft'u, Zynga'yı bilemem"
Oddworld Inhabitants'ın kurucusu Lorne Lanning Nintendo'ya (ve özellikle CEO'su Satoru Iwata'ya) olan saygısını bu sözlerle dile getirdi. Iwata onunla çalışmasını istese "bir saniye düşünmeyeceğini" dile getiren Lanning bu saygısının Iwata'nın işten çıkarmalarla ilgili yaptığı açıklamadan ötürü kaynaklandığını söyledi. Iwata'nın kötü gidişata istinaden sorulan "Ne zaman işten çıkarım yapacaksınız" sorusuna verdiği "Geliştiricileri işten çıkarmak sorunumuzu çözmez. Harika oyunlar yapmak bizim işimiz ve bunu yapmaya devam edeceğiz" cevabı Lanning'i etkilemiş. Lanning işten çıkarmanın bu tip problemleri çözmekte norm olduğu bir endüstride Iwata'nın bu duruşunu takdire şayan bulmuş.

"Nintendo daha 100 yıl bir yere gitmez"
"Nintendo'nun tarihine baktığımızda ben Nintendo 100 yıl sonra burada olacak diyorum. Şüphem yok. Ama Microsoft'un 100 yıl sonra burada olacağından şüpheliyim. Zynga'nın 100 yıl sonra burada olmayacağını biliyorum" diyen Lanning'e hak vermemek elde değil. Microsoft'la mukayese kısmını bilemeyiz ama Nintendo'nun oyun tarihindeki en köklü firma olduğu gerçeği, Iwata'nın basını/reklamı es geçip her ay Direct aracılığıyla oyunculara direkt hitap etmesi ve her zaman yeniliğin peşinden koşuşları (D-Pad, Analog Stick, DS, Wiimote) Nintendo'yu çok saygın bir yere koyuyor, orası kesin. Siz ne düşünürsünüz sevgili okurlar?
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2020 02:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×