"Oyunlar, çocukların masumiyetini öldürüyor"

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
"Oyunlar, çocukların masumiyetini öldürüyor"
"Oyunlar, çocukların masumiyetini öldürüyor"

Eski Muhafazakar Parti lideri Iain Duncan Smith The Times gazetesine verdiği röportajda, video oyunlarının İngiltere'de çocukların masumiyetini öldürdüğünü, hiç kimsenin oyun kutuları üzerinde bulunan yaş sınırlamasına önem vermediğini dile getirdi.

Güç, alkol ve İngiltere'nin kırık toplumlarıyla alkalı yaptığı röportajda Smith, "Bazı oyunlar son derece şiddet öğeleri ile dolu. Bu oyunlara en büyük örnek GTA'dır. Araba çalma ve insanları öldürmek gibi unsurları çocuklara aşılıyor. 18 yaş sınırı olmasına rağmen veliler, bu oyunları çocuklarına alıyorlar. Bu konuya dikkat etmeleri gerekli" şeklinde konuştu.

Smith, "Oyun kutusunun üzerinde bulunan derecelendirme büyükse, aileler buna dikkat etmeli ve çocuklarına bu oyunu oynayabilmek için o yaşa gelmesi gerektiğini söylemeli." diyerek konuşmasına devam etti.

İngiltere'de anne-babaların yüzde 33'ü, bu derecelendirmeleri göz önüne almayıp çocuklarının bu oyunları oynamasına izin veriyorlar.

Kaynak

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 16:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
"Oyunlar, çocukların masumiyetini öldürüyor"

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×