"Oyunlar, çocukların masumiyetini öldürüyor"

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
"Oyunlar, çocukların masumiyetini öldürüyor"
"Oyunlar, çocukların masumiyetini öldürüyor"

Eski Muhafazakar Parti lideri Iain Duncan Smith The Times gazetesine verdiği röportajda, video oyunlarının İngiltere'de çocukların masumiyetini öldürdüğünü, hiç kimsenin oyun kutuları üzerinde bulunan yaş sınırlamasına önem vermediğini dile getirdi.

Güç, alkol ve İngiltere'nin kırık toplumlarıyla alkalı yaptığı röportajda Smith, "Bazı oyunlar son derece şiddet öğeleri ile dolu. Bu oyunlara en büyük örnek GTA'dır. Araba çalma ve insanları öldürmek gibi unsurları çocuklara aşılıyor. 18 yaş sınırı olmasına rağmen veliler, bu oyunları çocuklarına alıyorlar. Bu konuya dikkat etmeleri gerekli" şeklinde konuştu.

Smith, "Oyun kutusunun üzerinde bulunan derecelendirme büyükse, aileler buna dikkat etmeli ve çocuklarına bu oyunu oynayabilmek için o yaşa gelmesi gerektiğini söylemeli." diyerek konuşmasına devam etti.

İngiltere'de anne-babaların yüzde 33'ü, bu derecelendirmeleri göz önüne almayıp çocuklarının bu oyunları oynamasına izin veriyorlar.

Kaynak

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.06.2023 14:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
"Oyunlar, çocukların masumiyetini öldürüyor"

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×