"Oyunlarımızı YouTube'a koyun!"

"Oyunlarımızı YouTube'a koyun!"

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 17.12.2013 - 00:57
Adamsın Telltale
Son zamanlarda oyun dünyasında YouTube'un yeni uyguladığı Content ID sistemi çok konuşuluyor. Pek çok Let's Play kanalı, pek çok oyun bazlı içerik üreten kanal ve hatta WatchMojo.com gibi eğlence kanalları bu sistem yüzünden kapandı, videoları kaldırıldı ve ana geçim kaynaklarından oldular. Fakat YouTube ile oyunlarda kullanılan müziklerin sahipleri bastırdıkça, oyun yapımcıları arka çıkmaya devam ediyor. Ubisoft, Deep Silver, Capcom, Naughty Dog ve Codemasters gibi firmalardan sonra Walking Dead: Season 2'nin çıkışına hazırlanan Telltale de oyun kanallarına desteğini açıkladı. Hatta oyunun yönetmeni Denis Lenart, oyuncuların hazırlayacakları çözüm videolarını sabırsızlıkla bekliyormuş! Oyun tasarlama konusunda en sevdiği şeylerden birinin oyuncuların yaptığı şeylere verdiği tepkileri görmek olduğunu dile getiren Lenart, bizim gözümüzde artı puanına artı puan kattı. YouTube'un kendisi ise gün geçtikçe eksiye düşüyor.

"Oyunlarımızı YouTube'a koyun!"
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 30.11.2020 23:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×