"WoW'la kıyaslanmak gururumu okşar"

Can Arabacı
Can Arabacı 13.12.2013 - 11:57
Wildstar'ın sanat yönetmeni oyunun WoW'a benzetilmesinden hoşnut.
Sanat yönetimi açısından sıkça World of Warcraft'a benzetilen Wildstar'ın sanat yönetmeni Matt Mocarski, Gamerzines sitesine yaptığı açıklamada böyle bir kıyas yapılmasının gururunu okşadığını söyledi.

"Tamamen dürüst olmam gerekirse, sataşma amaçlı bile olsa Wildstar'ın görsel anlamda WoW ile kıyaslanmasından gurur duyuyorum. WoW çıkalı 9 yıl oldu ve insanlar hala severek oynuyor. Üstelik oyun da hala güzel gözüküyor. Elbette yaşını belli eden yanları var, ama Blizzard'ın son teknoloji, bilgisayar kastıran teknolojiler yerine uzun soluklu, evrimleşmeye açık bir tasarımı tercih ederek akıllıca bir iş yaptığını düşünüyorum."

Eh, aslında şöyle bir durup düşününce Matt'e hak vermemek elde değil. Yine de Wildstar'ın kendine has "daha çizgi filmimsi, daha abartılı ve renkli" bir havası olduğunu savunmadan da edemiyor Matt. "Aslında daha fazla insan Wildstar'ın görselliğini Team Fortress 2'yle kıyaslar sanıyordum. Bazı oyuncular Ratchet & Clank'a bile benzetti -ki bizim bile aklımıza gelmemişti. Umarım oyuncular "Başka bir WoW kopyası!" demeden Wildstar'a bir şans vermeyi tercih ederler. Bu biraz Coca-Cola ve Pepsi'yi karşılaştırmak gibi aslında: Başta ikisi de birbirine oldukça benzer, ancak tattığın zaman ne kadar farklı olduklarını anlarsın."

Yakın zamanda kapalı betaya geçen ve aylık ücret gerektirecek olan Wildstar'ın 2014'ün ilk çeyreğinde çıkışını gerçekleştirmesini bekliyoruz.

"WoW'la kıyaslanmak gururumu okşar"

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 05:26
Kalan Karakter : 300 Gönder
"WoW'la kıyaslanmak gururumu okşar"

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×