343'ten Naughty Dog'a geçti, PC'ye taş attı

343'ten Naughty Dog'a geçti, PC'ye taş attı

Yiğitcan Erdoğan
Yiğitcan Erdoğan 25.11.2013 - 02:16
Ünlü programcı PS4'e geçmekten memnun
Oyun dünyasında stüdyolar arası geçişler bir hayli bol oluyor; fakat Corinne Yu'nunki kadar keskin bir geçiş pek nadir gözüken cinsten. Sadece Xbox'a iş yapan 343'ten ayrılıp, üstelik de Halo'nun motor mimarıyken bu işini bırakıp sadece PlayStation'a iş yapan Naughty Dog'a geçen Corinne Yu, Twitter'dan yeni işi için ne denli heyecanlı olduğunu belirtti, bunu yaparken de eski işvereninin ana platformuna biraz laf çarptı. "PS4 grafik programlama WinOS ve GPU sürücüleri gibi ağır katmanların üzerinde durmuyor. Kodlarken gaza basmak için heyecanlanıyorum" diyen Yu, muhtemelen 343 ile en son yaptığı iş olan Halo: Spartan Assault sırasında Windows 8 ile olan tecrübesini kastetti. Yani Yu'ya göre grafik hazırlamak PS4'te PC'de olduğundan daha kolay. Kendisinin oyun dünyasındaki tecrübesi düşünüldüğünde dikkate alınması gereken bir bakış açısı olduğu kesin.

343'ten Naughty Dog'a geçti, PC'ye taş attı
Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 05:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×