3DS, küçüklerin sağlığını mı bozacak?

Burçin Aygün
Burçin Aygün 29.12.2010 - 14:01
Gözlüksüz 3D küçük çocuklar için uygun değil
Gözlüğe ihtiyaç duymadan üç boyutlu görüntü sağlayacak olan Nintendo 3DS hakkında birçok haber yayınladık ama bu haber diğerlerinden birazcık farklı. Nintendo’nun Japonya’daki sitelerinden birinde verilen bilgi, 3DS’in sunacağı üç boyutlu görüntünün 6 yaşından küçük çocuklar için sakıncalı olduğunu açıklıyor. Nintendo’dan gelen açıklama da bu durumu onaylar nitelikte. Nintendo yetkilileri çocukların da bakabileceği bir ekran üzerinde çalıştıklarını, fakat 3DS’in bakış açısına göre sağlanan üç boyut özelliğinin çocuk göz sağlığını kötü yönde etkileyebileceğini belirtmiş.

3DS, küçüklerin sağlığını mı bozacak?
Bu bilgiler doğrultusunda 3DS’in açılış ekranında bir uyarı mesajı olacağını tahmin etmek zor değil. Umarız bu yeni teknoloji ile insanların göz sağlığı bozulmaz. 
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.03.2023 07:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
3DS, küçüklerin sağlığını mı bozacak?

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×