1/2

50 Cent: Blood on the Sand

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Bol para, bol kan
Platformlar XBox 360
50 Cent: Blood on the Sand
  • Yapımcı - Yayıncı Swordfish Studios - THQ
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 77
Artılar Durmaksızın aksiyon, müzikler
Eksiler Yapay zeka kötü, kendini tekrar ediyor
Bulletproof’un ilk yayımlanan videosu harikaydı. Kararlı bir adamın, aksiyon dolu macerası vardı. Video sonunu görünce ise üzülmüştüm, çünkü PC için çıkmıyordu. O zamanlar da PS2’ye sahip değildim. Oyun eleştirmenleri beğenmese de Bulletproof, 1 milyondan fazla satarak kârlı bir yapım oldu. Bir kaç yıl aradan sonra geliştirmeye başlanan Blood on the Sand’ın, ilk oyuna nazaran daha iddialı olması bekleniyordu. Yapım süreci devam ederken, Activision ve Vivendi arasında sağlanan birleşmenin sonucu olarak birkaç yapımla birlikte 50 Cent: Blood on the Sand de ortada kaldı. Kısa süre sonra THQ’nun sahip çıktığı oyun, en başta 50 Cent hayranları için eğlenceli saatler vadediyor.

50 Cent: Blood on the Sand
"50 Cent oyun içinde modellemesi ve sesiyle yer alıyor."

Hakkın olmayanı yeme, mermi ye

50 Cent ve grubu G-Unit, Orta Doğu'ya bir dizi konser vermek için gelir. Müziğin evrenselliği gerçeği bir kenara, bu toprakların çok tehlikeli olduğunun bilincinde olan elemanlarımız, zırh ve silah donanımlarına da sahiptir. Sahne performanslarının ardından gün yüzüne çıkan 10 milyon dolar değerinde, üzeri elmaslarla süslü bir kurukafa, düzenlenen bir saldırı sonucu çalınır. Bu ganimetin kendi hakları olduğunu düşünen 50 Cent ve grubu, karşı saldırı ve parayı geri almak için harekete geçer.

TPS bakış açısına sahip yapım, kesintisiz aksiyon arayanlar için birebir. 50 Cent'i yönetiyoruz ve akabinde yanımızda yapay zeka tarafından yönetilen bir karakter daha yer alıyor. G-Unit'i oluşturan elemanlardan bir tanesini (Dj Whoo Kid, Tony Yayo ve Lloyd Banks) seçerek yanımıza alıyoruz. Bir yerlere tırmanmamız gerektiğinde, büyük bir kapıyı açmak için ikincil bir güç gerektiğinde ve en önemlisi zor durumlarda kaldığımızda, arkadaşımız imdadımıza koşuyor. Blood on the Sand, Gears of War'da kullanılan siper sistemini barındırıyor. Bulduğumuz her araç, eşya ve duvarın arkasında siper alabiliyor, kontrollü saldırılar gerçekleştirebiliyoruz. Silah ve bomba envanterimiz yeterli düzeyde.

50 Cent: Blood on the Sand
"Yapımda farklı türde silahları kullanabiliyor ve yeri geldiğinde yakın dövüşe giriyoruz."

Oynanış esnasında, haritanın bazı bölgelerinde yer alan kutuları kırarak içersinden silahlar alabiliyor ve mermi ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz. Üstelik tüm oyun boyunca aynı silahlarla devam etmiyoruz. Her bir silahımız için geliştirmeler yapabiliyor ve verecekleri hasarı artırabiliyoruz. Silahlar dışında, yakın dövüş imkanı da sunan yapım, belirli zaman aralıklarında belirlenen yönergeleri izleyerek, düşmanlarımızı pataklamamıza, en sonunda da öldürmemize olanak tanıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×