50 Cent: Blood on the Sand

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Yanlış adamlara çattın!
Müzik dünyasının önemli isimlerinden 50 Cent lakaplı Curtis Jackson, müzik dışında sinema ve oyun sektöründe de boy gösteriyor. Get Rich or Die isimli kendi otobiyografisini anlattığı bir filmi olan ünlü rapçinin, ayrıca 50 Cent: Bulletproof isimli bir de oyunu bulunuyor. 2005 yılında PS2 ve Xbox için hazırlanan yapım, eleştirmenler tarafından beğenilmese de, 1 milyondan fazla satarak kârlı bir iş çıkarmıştı. Bir yıl aradan sonra PSP için tekrar düzenlenen yapımın GameCube için de hazırlanması planlanmış, daha sonra bu proje iptal edilmişti. Gelen ilk kurşunun kaynağını bulmak ve hesabını sormak için mücadele verdiğimiz Bulletproof, özellikle kontrolleriyle oyuncuları çok zorlayan bir yapımdı. Temelini müzisyenlerin oluşturması ise, oyuna en iyi orijinal müzik dalında bir ödül kazandırmıştı.

Yeni oyunun hazırlanmasındaki en büyük pay, satış rakamları olsa gerek, Blood on the Sand duyurulmuş ve Unreal Engine 3 ile geliştirildiği açıklanmıştı. Vivendi-Activision birleşmesinin sonucu ortada kalan yapımlardan bir tanesi de Blood on the Sand olmuştu ki, oyun THQ isminin altına girdi. Yapım Swordfish tarafından hazırlanıyor.

In da Club

50 Cent ve grubu G-Unit, konser vermek için Orta Doğu’da bir ülkeye gitmiş ve iyi bir performans göstermiştir. Ancak bir sorun çıkar ve konser gelirlerinin ortadan kaybolduğu anlaşılır. Bölgede uyuşturucu lordu olarak bilinen Kamal isimli kişi, artık 50 Cent ve ekibinin bir numaralı düşmanıdır. Artık intikam ve para için amansız bir mücadele başlamak üzeredir.

Aksiyon türünde geliştirilen yapımda 50 Cent’i kontrol ediyoruz ve yalnız değiliz. Oyunun sisteminde takım ruhu yatıyor diyebiliriz, çünkü G-Unit ekibinden Tony Yayo, Lloyd Banks ve Dj Whoo Kid de macerada yanımızda yer alıyor. Her bölüm öncesinde bu karakterlerden bir tanesini seçerek yanımıza alıyoruz. Yapay zeka tarafından kontrol edilen arkadaşlarımızın, doğal olarak birbirinden farklı özellikleri olacak, zor durumda kaldığımızda yardıma koşacaklar. Yapımda tabancadan füzeye kadar 20’den fazla silah yer alacak. Ayrıca helikopter gibi araçlar kullanılırken 50 Cent, ağır silahların başındaki isim olacak. Yoğun çatışma ortamlarında hayatta kalabilmek için çoğu kez tedbirli davranmamız gerekecek. Gears of War ve Brother in Arms: Hell’s Highway’de yer alan Cover sistemi, Blood on the Sand’te de yer alıyor. Ayrıca 50 Cent ve arkadaşları, dövüş konusunda oldukça ustalar. Yakın dövüşlerde kullanabileceğimiz pek çok etkili yöntem olacak.

Window Shopper

20 bölümden oluşan tek kişilik senaryoyu tamamladıktan sonra oyunu co-op olarak da oynayabileceğiz. Böylece daha önce yapay zeka tarafından kontrol edilen G-Unit elemanlarından biri, ikinci oyuncu kontrolünde oyuna dahil olabilecek. Unreal Engine 3 kullanan yapımın grafikleri de iyi gözüküyor. Özellikle başkarakter tasarımları gayet başarılı. Animasyonlar için ise, 50 Cent bizzat yapımda yer alıyor. Hareket yakalama tekniklerinde olmasının dışında 50 Cent, müzikler için de çalışmalar yapıyor. Oyuna özel olarak hazırlanan onlarca yeni müzik, ayrıca Ice Cube ve T-Pain gibi isimlerin de yer alıyor olması, Blood on the Sand’in bu konuda sağlam olduğunu kanıtlıyor. PS3 ve X360 için geliştirilen 50 Cent: Blood on the Sand’in, 2009’un başında raflarda olması bekleniyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 14:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
50 Cent: Blood on the Sand

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×