6 milyon dolarınız varsa Game of Thrones izleyebilirsiniz

6 milyon dolarınız varsa Game of Thrones izleyebilirsiniz

Onur Güner
Onur Güner 8.08.2017 - 09:51
HBO'ya saldıran hacker'ın istediği fidye belli oldu
Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde HBO siber tarihindeki en büyük siber saldırılardan birine maruz kalmış ve bünyesindeki siber güvenlik uzmanlarına rağmen tam 1,5 TB veri çaldırmıştı. Olayı adli makamlara taşıyan HBO maalesef 7. sezon 4. bölümünün önceden sızdırılmasına engel olamamıştı. Hatta dizinin 8. sezonuna ait olduğu iddia edilen bazı senaryo detayları da sızdırılmış ve fidye istenmişti. Ancak bu sadece iddia olduğu için pek ciddiye alınmamıştı ki sonunda beklenen açıklama geldi. Mr Smith adlı hacker veya hackerlar, paylaştıkları yeni bir video ile HBO'ya yapılan siber saldırıyı üstlendiler ve tam 6 milyon dolar değerinde bitcoin fidye istediler. Dünya genelinde izlenme rekorları kıran dizinin yapımcılarına gönderdikleri videoda ise, ''Parayı verin HBO'yu kurtarın.'' dedikleri belirtildi.

6 milyon dolarınız varsa Game of Thrones izleyebilirsiniz
Bu olayın üzerine giden İngiltere'nin en çok okunan haber sitesi Dailymail ise bu sızıntıların kaynağına bir şekilde ulaşmış. Hackerlar ciddi olduklarını kanıtlamak istemiş olacaklar ki dizinin çalınan diğer verilerini de haber sitesi ile paylaşmışlar. Yani dizinin hem gelecek yeni bölümleri hem de bazı senaryo detayları şu anda Dailymail sitesinin elinde ancak telif ihlalinden dolayı yayınlayamıyor. Bunun ardından ise hackerlar yeni bir video paylaştı. Hackerlar paylaştıkları videoda, ''Biz bütün hackerların en zor hedefi olan HBO'ya tam 6 ay boyunca sızmaya çalıştık ve bunu da başardık. HBO'nun bütün ağlarına girdik. Eğer HBO fidyeyi ödemezse HBO'nun sadece Game of Thrones dizisini değil, gelecekte planladığı bütün dizi ve filmlerle ilgili olan yazışmalarını da dünya ile paylaşacağız.'' açıklamasını yaptılar.

Yani deyim yerindeyse HBO şu anda tamamen köşeye sıkışmış durumda. Bakalım HBO istenilen fidyeyi ödeyecek mi yoksa söyledikleri gibi fidye verip bu hackerları sevindirmeyecekler mi bekleyip göreceğiz.
Yorumlar 23
MK Okuru
MK Okuru 4.03.2021 16:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.09.2017 11:14
6milyon doları bana verse hbo bitcoin ağından adresini çıkarırırım adamların
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.08.2017 23:54
6 milyonu verirler hackerlar 1 hafta durulur sonra 12 milyon isterler. Hiç taviz vermiyeksin. Hem wiki de list of game of thrones episodes yazın bakın amerika da hiçbir sızdırılan bölümün ratingleri düşmemiş. Tabi başka ülkelerde kazançları nasıl bilemem. Digitürkün zarar etmesi ise bana zevk verir.
Citarn
Citarn 28.08.2017 20:06
"Hiç taviz vermiyeksin" denince olmuyor bu işler.Adamların harcadığı emek ve para söz konusu burada.
Kalan Karakter : 300 Gönder
ozan86
ozan86 9.08.2017 11:28
Yahu nette 1080p bulmak zor. İnsanlar Led TV'nin karşısına oturur güzel güzel izler.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.08.2017 08:39
Teroristlerle pazarlık yapılmaz bu sadece ülkemde olur
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.08.2017 05:12
Çok mu mr robot izlemişler? Bravo valla :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×