64 milyon dolarlık Bitcoin çalındı, sanal borsa çöktü!

64 milyon dolarlık Bitcoin çalındı, sanal borsa çöktü!

Onur Güner
Onur Güner 7.12.2017 - 10:37
Hackerlar ceplerini doldurdular

Biliyorum çok fazla Bitcoin haberi yaptım ancak öyle macera dolu bir para birimi ki, her geçen dakika yeni haberler ardı ardına geliyor. Az önce bir haber yapmış ve uzmanlara göre BTC'nin 2018'de 150 bin TL olabileceğini belirtmiştim. Şimdi de yeni bir haber geldi ancak bu haber kötü. Zira yine geçen gün de bir haber yaparak sanal para borsalarına siber saldırının olduğunu söylemiştim ancak bazı okuyucular bunu pek ciddiye almamıştı. İşte o saldırının maddi zararları da şimdi ortaya çıkmaya başladı.

64 milyon dolarlık Bitcoin çalındı, sanal borsa çöktü!

Dünyanın en büyük coin maden yapma şirketi NiceHash, yapılan siber saldırıların ardı arkasının kesilmediğini belirterek tam 64 milyon dolar değerindeki BTC'nin çalındığını kamuoyuna açıkladı. Şirketin Pazarlama Müdürü Andrej P. Skraba yaptığı açıklamasında bu siber saldırıların oldukça profesyonel olduğunu belirtti. Her ne kadar bünyesinde hacker ordusu görevlendirse de saldırıları bir türlü engelleyemeyen NiceHash şirketi, maalesef 4700'den fazla Bitcoin'in çalınmasına mani olamamış. Yani hackerlar bu saldırılar neticesinde hesaplarına 64 milyon dolardan fazla para geçirdiler. Şirket, müşterilerinin çalınan BTC'lerini nasıl karşılayacak bilinmiyor ama araştırmalar tam hızıyla devam ediyor. Umarız ki hackerlar sanal para borsasına daha fazla zarar vermemiştir. Lakin siber güvenlik uzmanlarına göre bu saldırıların yeni bir dalgası daha gelebilir.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2021 12:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
BatenKaitos
BatenKaitos 7.12.2017 11:02
Şimdi baktım Bitcoin artmaya devam ediyor, cebinde olan millete bir eksisi yok bu durumun. Sorun yaşayanlara geçmiş olsun. Şu çevrimdışı cüzdan uygulamalarını kullanmaları daha iyi olur. Sistemde tutulan para er ya da geç yanıyor.
MK Okuru
MK Okuru 10.12.2017 16:16
Yanlış biliyorsun. 74 milyon dolar değerinde çalındı ve kullanıcıların coinleri. Cüzdan indirmeyen, cüzdanında tutmayan, NiceHash'e yatıranların coinleri. Geri ödeme falan da yok.
MK Okuru
MK Okuru 7.12.2017 11:35
Nasıl yani hocam diyelim bitcoin aldık korsanlar saldırdı çalınmazmı bizim para
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.12.2017 10:51
sanal para, sanal ürün
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×