7.62 High Calibre

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Biz de gezmeye gittin sanmıştık
Platformlar PC
7.62 High Calibre
  • Yapımcı - Yayıncı Apeiron - 1C
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Strateji,Strateji
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 62
Artılar FPS açısından oynamak güzel olabiliyor
Eksiler Grafikler, kontroller esnek değil, yapay zeka yok, bazı teknik hatalar
Kanunsuz işlerle uğraşan bir Rus iş adamı, aniden kaybolur. Önemli bir kişi olduğu için, karanlık güçler tarafından kaçırıldığı düşünülür ve harekete geçilir. Yürütülen araştırmalar sonucunda bu kişinin aslında kaçırılmadığı, farklı bir ülkeye geçiş yaptığı anlaşılır. Bu süre zarfından yaptığı işlerin detayları da bir bir ortaya çıkar ve onun yakalanması için özel güçler harekete geçirilir.

Özel bir takım, sıradan bir görev

7.62 High Calibre, Aperion tarafından geliştirilmiş bir sıra tabanlı strateji oyunu. Yapımdaki amacımız, bu iş adamını bulmak. Bunun için operasyon içerisinde yer aldığımız her bölgede, çeşitli insanlarla konuşmalı, onlara soru sormalı, öldürülmesi gerekenleri ortadan kaldırarak, dışarıya bilgi sızdırılmalarını önlemeliyiz. Oyun bize kontrol edebileceğimiz 8 kişiden oluşan özel bir tim sunuyor. Her birinin diğerine göre daha iyi olduğu veya daha kötü olduğu yönler var. Tabii ki hepsini kontrol edemiyoruz. Size uygun olacağına karar verdiğiniz bir karakteri seçiyor ve sınırlı sayıda verilen geliştirme puanlarını, güç, sağlık, nişancılık gibi geliştirilebilir özelliklerinize dağıtarak görevlere adım atıyorsunuz. Bölümler geçtikçe, karakterinizin özelliklerini daha da geliştirebiliyorsunuz. Ayrıca kullanımımıza sunulmuş ve modifiye özelliği bulunan yüzden fazla silah bulunuyor.

7.62 High Calibre
"Oyunun grafikleri genel olarak zamanın gerisinde kalmış ve bazı grafiksel problemler de var."

Yapımın bakış açısını, E tuşuna basarak FPS moduna getirebiliyoruz ve böyle ilerleyebiliyoruz. Yön tuşları bir işe yaramadığında, sağ veya sola dönmek istediğimizde de fare fonksiyonlarından yararlanmamız gerekli. Bu moddayken nişan almak daha rahat diyebiliriz. Örneğin bir Sniper ile nişan aldığınızda, ekranın sağ üst köşesinde ufak bir hedef penceresi beliriyor. Bu sayede rahat hareket edebiliyorsunuz. Lakin silahların ekrandaki görüntüsü, gerçekten komik olmuş. Silah var, ama onu tutan el yok. Bu gibi basit bir detayın üzerinde durulmaması gerçekten şaşırtıcı. Üzerinde yer aldığımız haritalar ise çok detaylı değiller. Belirli sınırlar çerçevesinin dışına çıkamıyoruz. Yaşam belirtisinden yoksun ve sanki tüm karakterler, sizin onlarla konuşmanızı veya onları öldürmenizi bekliyorlar. 7.62 High Calibre, yapay zeka yönünden de sınıfta kalıyor.

7.62 High Calibre
"-Bazukayı boşuna kullandım. Bina parçalandı, adama bir şey olmadı!
-Yıkılmayan adamım ben! Bana bir şey olacağını mı sandın he? "

Uçan silahların kaynağı

Grafiksel olarak yapımdan büyük beklentiniz olmasın. Zira çevre tasarımları, boşluk hissi, karakter tasarımları ve dahası, günümüz teknolojisinin gerisinde. Özellikle öldürmek üzere hedef aldığınız bir karakterin kaçışını, yakın plan olarak izlemeye kalktığınızda kötü tabloyla bizzat karşı karşıya kalıyorsunuz. Bir takım grafiksel hatalar da işin tuzu biberi olmuş. Yapımda zaman kavramı da yer alıyor. Bunun etkilerini de gece-gündüz dönümü olarak görebiliyoruz. Oyunun hikayesi tek bir sonuca bağlı değil ve oyuncunun seçimlerine göre farklılıklar gösteriyor. Böylece tekrar oynanabilirlik sağlanmak istenmiş, ama oyunu bitirmek bile can sıkıcı olabilir. Tek kişilik senaryosunun dışında çoklu oyuncu seçenekleri barındırmayan 7.62 High Calibre, mutlaka oynanması gereken bir yapım olmamış.
Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 7.06.2023 06:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
7.62 High Calibre

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×