8.299 TL'lik fiyatı ile Playstation 5 ön siparişi yok satıyor

Murat Oktay
Murat Oktay 6.11.2020 - 14:52
Playstation 5 Ön Siparişi yapan teknoloji marketleri yok satıyor. İki gün önce ön siparişe açılan Playstation 5 sayfalarında "stok kalmadı" mesajı yazıyor.

"Fiyatı pahalı" dedik, "Vergisi çok" dedik, "Bu fiyata nasıl alacağız?" dedik ama Playstation 5 severler bunlara aldırmadan, yoğun bir şekilde ön siparişlere akın ettiler. Amazon Türkiye'de iki gün önce açılan ön sipariş sayfası şu an "stok kalmadı" mesajı veriyor.

Ön Siparişte Playstation 5 Bulunamıyor

Sony'nin yeni nesil konsolunun çıkışına sayılı günler kaldı. Özellikle çevrimiçi teknoloji marketleri ön sipariş alıyorlar. Bunlar içinde son dönemde ülkemizde de yıldızı parlayan Amazon bulunuyor. Firma, geçtiğimiz günlerde satışa açtığı Playstation 5 ön sipariş sayfasına girenler şu an "Geçici olarak stokta bulunmamaktadır" mesajı ile karşılaşıyorlar. Yüksek fiyatı ile tepkilere sebep olan konsola talebin o kadar da az olmadığını görüyoruz.

8.299 TL'lik fiyatı ile Playstation 5 ön siparişi yok satıyor

12 Kasım tarihinde satışa çıkacak olan yeni nesil Playstation 5 konsolunun oyunlarının da fiyatları belli olmuştu. Bu fiyatlandırmaya göre Sony'nin birinci parti oyunlarının 699 TL fiyat etiketine sahip olacağını söyleyebiliriz. Tabi Spider-Man temelleri üzerine kurulan Miles Morales ya da Sackboy: A Big Adventure gibi oyunlarda ise daha farklı bir fiyatlandırma yapılabilecek. Spider-Man: Miles Morales oyunu 459 TL olarak listelenirken Sackboy: A Big Adventure ise 539 TL fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor.

PlayStation 5 Teknik Özellikler

  • CPU: 8x Zen 2 Cores at 3.5GHz
  • GPU: 10.28 TFLOPs, 36 CUs at 2.23GHz RDNA 2
  • GPU Mimarisi: Özelleştirilmiş RDNA 2
  • RAM: 16GB GDDR6/256-bit
  • Bellek genişliği: 448 GB/s
  • Depolama: Custom 825GB SSD
  • Optik Sürücü: 4K UHD Blu-ray Sürücü
  • Genişletilebilir depolama: NVMe SSD Slot
8.299 TL'lik fiyatı ile Playstation 5 ön siparişi yok satıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×