80’li yılların çizgi filmleri tadında bir oyun: MythForce geliyor

Ahmet Lütfi Aksoy
Ahmet Lütfi Aksoy 13.04.2022 - 11:09
RPG nin başyapıtlarını yeniden yapan ekipten, çizgi film dokunuşları ile yepyeni bir oyun çok yakın bir zamanda oyuncular ile buluşuyor.

1980’li yıllarda, bir çoğumuzun çocukluğu, Pazar sabahları, soğuk havada evde soba yanarken, elimizde tost ile televizyon karşısında heyecanla sabah çizgi film kuşağını beklerken geçti. O zamanın en popüler çizgi filmleri olan He-Man, Dungeons & Dragons çizimleri tadında grafiklerle ve modern bir oynanış ile oyunumuz Mythforce’un fragmanı yayınlandı. 

80’li yılların çizgi filmleri tadında bir oyun: MythForce geliyor

Roguelike türünde olan oyunda, artık bu tarzın klasiği olan, sürekli değişen haritalarda karakterimizi geliştirip, kaybede kaybede kazanmayı öğreneceğiz.   FPS türünde hazırlanan oyunun fragmanını aşağıdaki linkten izleyerek, hem oynanış hem e grafikler hakkında fikir edinebilirsiniz. 

Epic store tarafından yayınlanacak olan oyun, Beamdog tarafından yapılıyor. Bu firmayı nereden hatırlıyoruz derseniz, Baldur’s Gate – Baldur’s Gate II – Icewind Dale serisi – Torment ve Neverwinter Nights oyunlarının, harika enhanced editionlarını yapan firma dersek herhalde heyecanınızı biraz daha katlarız. 

80’li yılların çizgi filmleri tadında bir oyun: MythForce geliyor

Oyunda yer alan dört karakter

  • Victoria – Kılıç ve kalkan kuşanmış şövalye
  • Maggie – Güçlü büyüler kullanan bir büyücü
  • Hawkins – Mesafeli saldırılar, ok ve yay ile savaşan bir avcı
  • Rico – Yakın mesafe göğüs göğüse dövüşte uzmanlaşmış bir hırsız

20 Nisan 2022 de erken erişime açılması planlanan oyunun tam versiyonunun yayın tarihi ile ilgili bir bilgi henüz yok. 

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.03.2023 15:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
80’li yılların çizgi filmleri tadında bir oyun: MythForce geliyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×