1/2

80'li yılların ikon oyun karakterleri

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Her biri fenomen!
Bir muslukçunun kahramana dönüştüğü an, bir kirpinin dünyayı kurtarması veya zavallı bir kurbağanın azmi. Gün geçtikçe gelişmeye devam eden oyun sektörü, yıllar önce hazırlanan karakterlerin etkisiyle günümüze kadar geldi. Kimimiz için bir fanatiklik noktası, kimimiz için ise oyun oynamaya tek sebep olarak gösterilebilecek kahramanlar, yaşadıkları maceralara bizleri de sürükledil. Her yeni macerada da bunu yapmaya devam ediyorlar...

Pac Man

80'li yılların ikon oyun karakterleri
1980 yılında Namco tarafından oyun dünyasına kazandırılan bu karakter, kullanıcıları en çok zorlayan ve bunun yanında hafızalarında en çok yer edindiren isim olarak görülebilir. Siyah bir tema üzerine kurulu hareket alanında, hayaletlerden ve diğer düşmanlardan kaçarak küçük topların tamamını kapmak gerekli. Bu sırada ekranda beliren meyveleri alarak ekstra puanlar elde edilebiliyor, büyük topların ele geçirilmesi halinde de bir süreliğine dokunulmaz olunabiliyor. Verilere göre Pac-Man'i çok uzun süre oynayabilen ve yüksek puanlar elde eden kişi sayısı çok azdır. Basit bir oynanış mekaniği olarak görülse de Pac-Man'in oyun teknolojilerine büyük katkılar getirdiği bir gerçek.

Frogger
80'li yılların ikon oyun karakterleri
Konami'nin 1981 yapımı oyunu, belki de ilkkez oyunculara bir kurbağayı yönetme fırsatını sundu. Kurbağalar, doğal olarak şehirde yaşayabilen hayvanlar değildir, ama öyle olsa ne olurdu? Yapımda, caddenin kenarında şaşkınlıkla bekleyen ve doğal yaşam alanına ulaşmak için çabalayan bir kurbağa yönetiliyor. Amaç olarak caddenin karşısına geçmek şart, fakat bu o kadar da kolay değil. Çünkü cadde üzerinde hızla akan bir trafik bulunmakta. Üstelik caddeden geçilse bile, bu kez nehrin üzerindeki kütüklere zamanında zıplayarak yola devam edilmeli. Ancak bu takdirde bir kurbağanın en heyecanlı macerasını sona erdirebiliriz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×