DICE projelerini durdurup Battlefield 2042’ye odaklanıyor

Efdal Erdem
Efdal Erdem 22.06.2022 - 17:15
DICE, Battlefield 2042’yi kurtarmak için sıkı ve hırslı gözüküyor. Öyle ki başka yapımlar bile askıya alınmış, odak tamamen Battlefield'e yöneltilmiş.

Battlefield 2042 çıkışını büyük eksikliklerle ve hayal kırıklığıyla beraber gerçekleştirdi. Dolayısıyla sürekli düşüşte olan oyuncu sayıları da DICE’ın hatalarının sonuçlarından. DICE da bundan bir ders çıkardı ve tüm stüdyoyu alt üst etti. Dönemin Genel Müdürü Oskar Gabrielson da dahil olmak üzere bazı yöneticiler ayrıldı. Rebecka Coutaz altı aydan kısa bir süredir patron koltuğunda oturuyor.

Rebecka Coutaz, Ubisoft’ta Riders Republic, Steep oyunlarının geliştirilme süreçlerine katılıp Assassin’s Creed ile Splinter Cell’in çok oyunculu modları üzerinde çalışmış oyun sektöründe deneyimli bir yönetici. DICE’ın başını çektiğinden beri ilk röportajlarından birini GameIndustry’e veren Rebecka, şirketin artık nasıl bir yol izleyeceğine değindi.

DICE’ın Battlefield serisine odaklanmaktan başka projelere vakti yok

Stüdyo son 20 yıldır ağırlıklı olarak Battlefield serisi üzerinde çalışmış olsa da, zaman zaman Mirror's Edge ve Star Wars Battlefront serileri de dahil olmak üzere başka oyunlar da geliştirdi. Battlefield 2042’nin çıkışı üzerine özellikle oyuncuların isteklerini de göz önünde bulundurarak çokça düzeltme güncellemesi getirildi.

DICE projelerini durdurup Battlefield 2042’ye odaklanıyor

Rebecka röportajda: “DICE altı ay boyunca oyunu düzeltmeye ve iyileştirmeye uğraştı ve sonunda kendinden emin bir şekilde oyunun birinci sezonunu başlattı.” ayrıca ilk sezona dair “İyi geri dönüşler aldık.” diye vurguluyor. Oyunu terk etmenin kesinlikle gündemlerinde olmadığını belirtse de ilk sezonun başlangıcından beri oyunun büyük modlarından Hazard Zone daha desteklenmiyor.

Oyunun tamamen terk edildiği iddialarına ve Mirror’s Edge gibi başka yapımlara geçilip geçilmediğine de cevap veren Rebecka aslında tam tersi bir durumun olduğunu belirtti. “Oyunun ölmesine izin vermek bizim için söz konusu değil. Bunu oyuncularımıza ve oyun üzerinde çalışan ekiplere yapamayız.”, “Biz sadece Battlefield 2042'ye odaklanıyoruz. Başka bir şey için zamanımız yok ve yapmak istediğimiz de bu. Üç yıl içinde DICE'ın hak ettiği birinci şahıs nişancı gücü olmak istiyoruz ve bunun için uğraşıyoruz.”

DICE dışında EA Gothenburg, Ripple Effect ve Criterion da Battlefield 2042 üzerinde çalışmaya devam ediyor. Criterion diğer yandan yeni Need for Speed oyununu da geliştirirken, EA’in açıklamalarına göre diğer iki stüdyo da DICE gibi tamamen son Battlefield'e odaklanmış durumda. DICE ve EA, Battlefield 2042’nin oyuncularına geri kavuşacağından oldukça umutlu ve hırslı gibi duruyor.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2022 11:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2022 19:43
İyi geri dönüşleri botlardan almışlar galiba.oyun kasımda çıktı,ilk 1 ayda duzeltilmesi gereken hatalar yeni yeni düzeltiliyor.mw2 eski oyunun aynisini bike cikartsa suanki 2042den daha iyi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
warehouseman
warehouseman 23.06.2022 10:21
Artık yeni oyuna odaklanın bence,2042 Battlefield serisinin en b.ktan oyunu olarak hatırlanacak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.06.2022 00:15
Battlefield'cı idim, 2042 den sonra soğdum ve artık COD'a geçiyorum ve Call of duty MW 2'yi bekliyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2022 23:14
BF 2042 yı gördükçe midem bulanıyor. Grafik oynanış buglar hepsi ama hepsi çöp.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2022 21:48
Ölü yatırım. Game pass e gelecek ve yine de yüklemeyeceğim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
DICE projelerini durdurup Battlefield 2042’ye odaklanıyor

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×