Take-Two'dan It Takes Two'ya telif uyarısı

Eren Eroğlu
Eren Eroğlu 3.12.2021 - 17:15
It Takes Two'nun yapımcısı Hazelight Studios, Take-Two Interactive tarafından hedef alındı! Stüdyo, ciddi bir telif hakkı uyarısıyla karşı karşıya.

Brothers: A Tale of Two Sons, A Way Out gibi yapımlarla tanınan It Takes Two'nun yapımcısı Josef Fares, Rockstar Games'in ana şirketi olan Take-Two Interactive tarafından hedef alındı. Tescilli marka iddiasıyla Hazelight Studios'a uyarı yollayan Take-Two, Hazelight'ın It Takes Two isminin sahipliğini terk etmesini talep ediyor.

Take-Two'dan It Takes Two'ya telif uyarısı

Bu hafta içerisinde bir basın kuruluşuna konuşan Hazelight sözcüsü, stüdyonun, devam eden anlaşmazlık hakkında yorum yapamayacağını; ancak, olayın çözüleceğini umduklarını söyledi. Ayrıca Hazelight, Take-Two nedeniyle oyunun isim haklarını terk etmeye zorlandıkları söylemini (Take-Two'nun iddiasının sunulmasından kısa bir süre önce ABD Patent Ofisi'ne gönderilen bildirimde görülebilecek unsurlar) reddetmedi. Ekip; bunun Hazelight'ın şu anda It Takes Two'yu satma veya pazarlayabilme yetkisini nasıl etkilediğine dair yorum yapmadı. Oyunun yeniden adlandırılıp adlandırılmayacağını muhtemelen ilerleyen süreç içerisinde göreceğiz.

Take-Two'dan It Takes Two'ya telif uyarısı

Hazelight Studios, yayıncı Take-Two Interactive'in tescilli marka ve telif hakkı iddialarının en son kurbanı ve bu yıl içerisinde çeşitli işletmelere/ürünlere karşı verilen düzinelerce telif hakkı bildirisinden sadece bir tanesi. ABD Patent Ofisi kayıtları, Take-Two'nun; ''Rockstar'', ''Social Club'', ''Mafia'', ''Civilization'' ve daha pek çok kelimeyle bağlantılı itiraz başvurularının arkasında olduğunu da gözler önüne seriyor.

Yorumlar 9
MK Okuru
MK Okuru 27.01.2022 00:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
omrkcmn
omrkcmn 6.12.2021 19:08
Kim ne derse desin karsdeşim take two da mala bağladı. Az birşey para kazanan salak oluyor milletin kanını emcüklemeye koyuluyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2021 15:29
Sezen Aksu'ya da dava açın İki Gözüm diye şarkısı var
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2021 17:52
O zaman kendi stüdyon olan 2K ya da telif at
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 4.12.2021 05:45
Oyun tuttu iyi para kazandılar dediler biz bir telif açalım para çalalım. Kardeşim take two size mi ait kardeşim milletin two eli ayağı var. Bir diğer firmada Monster adı altında oyun yapıyor Monster adı altında bir firma dava açıyor. Kardeşim derdiniz ne sizin. Hersey ozel degildir bazi kelimeler şeyler evrenseldir.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 20:16
Dava açmasında çokta sorun yok. Asıl sorun T2 davayı kazanırsa çıkıyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Take-Two'dan It Takes Two'ya telif uyarısı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×