Ünlü WoW ve Hearthstone yayıncısı Bernstein vefat etti

Ünlü WoW ve Hearthstone yayıncısı Bernstein vefat etti

Alparslan Gürlek
Alparslan Gürlek 3.07.2020 - 11:39
World of Warcraft ve Hearthstone yayınları yapan ünlü Byron 'Reckful' Bernstein dün hayatını kaybetti. Söylenenlere göre 31 yaşındaki yayıncı intihar etti.

Bernstein Twitch'in ilk büyün yayıncılarındandı, 2009 yılında World of Warcraft PvP üzerinde en iyi rekabetçi dereceye sahip olan oyuncuydu. Söylenenlere göre 31 yaşında intihar ederek yaşamını yitirdi.

Ünlü WoW ve Hearthstone yayıncısı 31 yaşında yaşamını yitirdi

Bernstein'ın eski bir ortağı olan Blue isminde bir Twitter kullanıcısı ünlü yayıncının öldüğünü duyurdu. Devamında ise oda arkadaşından gelen bilgiyle Rod 'Slasher' Breslau yayıncının ölüm haberini doğruladı. Bernstein 31 yaşındaydı.

Twitch'in ilk büyük yayıncılarından olan Bernstein bu ününü 2009 yılında World of Warcraft üzerinde rekabetçi dereceli sıralamada en üstte olmasına borçluydu. Devamındaki 6 sezon boyunca da bu liderliğini korudu. Oradan rekabetçi Hearthstone oyununa geçen Bernstein birçok profesyonel maçta da yerini aldı. Bu yıl bir dizi olayların ardından ise Twitch kanalı bir süreliğine askıya alınmıştı. Tabi bütün büyük oyuncuların başına geldiği gibi Bernstein de World of Warcraft'tan hesabını paylaştığı gerekçesiyle yasaklandı.

Ayrıca Bernstein'ın ruhsal bir hastalıkla mücadele ettiği de bilinen bir şeydi. Yayıncı, bipolar bozukluk tanısı konması ve depresyonla mücadelesi ile ilgili Psikiyatr Dr. Alok Kanojia ile görüşmeler de yapmıştı. Bir aydan daha uzun süredir canlı yayın akışı oluşturmayan Bernstein sosyal medyada aktifliğini koruyordu. Hatta öyle ki ölümünden birkaç saat önce Twitter üzerinde "Ahhh, deliliğimle uğraşmak zorunda kalan herkes için üzgün hissediyorum" şeklinde bir dizi Twitter gönderisi yayınladı.

Ölmeden önce kız arkadaşına Twitter üzerinden evlilik teklifi eden yayıncı, aynı tweet dizisi içerisinde "Lütfen ona evet demesi için baskı yapmayın, şuan tamamen delirmiş durumdayım. Onu 6 aydır görmüyorum bu yüzden bu gönderiyi paylaştım. Daima isteyeceğim kişinin o olduğunu biliyorum ve teklifimin gerçek olduğunu bilmesini istiyorum." diyerek hayranlarına seslenmişti. 

Ne yazık ki yayıncı bu Twitter gönderilerinden sonra yaşamına son verdi. Ardından Twitch yaratıcı geliştirme başkanı Marcus Graham "Bu olay 'akıl sağlığına dikkat etmemiz gerektiğini' ve 'oyun/yayın topluluğunda daha iyi kaynaklara' ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. Evet, 2020 SUCKS, ama bu akıl sağlığı konusundaki hassasiyetleri tanımamız ve çözümler üretmemiz için daha fazla sebep veriyor. RIP BYRON."

Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 14:20
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.07.2020 15:15
İntiharın dinle pek bir alakası yok .Din bu konuda insanları frenliyor olabilir ama intihar eden hristiyan, müslüman yok mu? Öyle tartışmalara gerek yok. Ayrıca Allah rahmet eylesin dersin ama yanlış bir kullanım olur. Çünkü rahmet eylesin, etsin sadece müslümanlar için kullanılan bir tabirdir.
MK Okuru
MK Okuru 5.07.2020 23:14
Arkadasin yorumu ha seninki 2 side ayni 2 side dpgru
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.07.2020 15:12
Evet, 2020 SUCKS nedir ya?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2020 22:35
Neden intihar etti yerine vefat etti yazıyorsunuz? Vefat müslümanlar için kullanılan bir tabir, adam intihar etmiş, açık açık intihar yerine böyle bir manipülasyon da daha acı bir durum, intihar sözü duydu diye kimse intihar etmesin diye düşündük demeyin de... =/
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2020 15:24
Esittir, hayat ..nokta nokta pamuk 1 paket pamuk ve yolcusun ölüm iste hepimize ugriyacak ama dunyalik pesinden cok kosmak hirs rekabet kaybetme korkusu ve intihar Allah herkesi korusun boyle olaylardan.
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2020 15:01
torbacının ismini rica etsem verirmisin ?
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2020 12:14
Şu yayıncılar ne kadar batıyor millete ülkeyi çaldılar ses yok adam internetten para kazanıyor hırs rekabet aç gözlülük yürü git !
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2020 07:56
18.46 senin dinin yoksa cvp da yazma zavalli cahil dogru soz taşlanir hep seni kör cahil
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2020 18:46
Ya bi yürü git sırlar dünyasına çevirme burayı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.07.2020 22:11
PvPciler üşüyor...
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×