ABD Hava kuvvetlerinden Hackerlara açık çağrı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 4.12.2018 - 15:28
Lütfen bizi Hackleyin!

ABD Hava Kuvvetleri, güvenlik testi amacıyla 600'e yakın hackerı hava kuvvetleri programlarını hacklemeye davet etti. Hava kuvvetlerini Hackle! (Hack The Air Force 3.0) adlı program dahilinde "etik" hackerlar, hava kuvvetlerinin yazılımlarını, programlarını hacklemeye çalıştı ve açıklarını bulup ABD Hava Kuvvetleri'ne rapor etti.

ABD Hava Kuvvetleri hackerları programlarını hacklemeye çağırdı

ABD Hava Kuvvetleri, beyaz şapkalı hackerlar olarak adlandırdığı hackerları, ABD Hava Kuvvetleri'nin dijital koruma sistemlerindeki çatlakları ortaya çıkartmak amacıyla, sistemlerini hacklemeye davet etti.  ABD Hava Kuvvetlerinin güvenlik sistemlerini, yazılım ve programlarını kırmayı başaran ve sistemdeki hataları bildiren Hackerlara ise para ödülü verileceği duyuruldu. 191 ülkeden pek çok hackerın katılımıyla gerçekleştirilen ve ABD hükümeti tarafından bugüne kadar başlatılan en büyük hata bulma ödülünü verilecek olan program, 'Hack the Pentagon' (Pentagon'u hackle) tasarısına dayanıyor. Son olarak 2017'de gerçekleştirilen ABD Hava Kuvvetleri'ni hackle programı sonucunda 330'den fazla güvenlik açığının tespit edildiği ve katılımcı hackerlara 230 bin dolardan fazla para ödülü dağıtıldığı belirtiliyor. 19 Ekim 22 Kasım tarihleri arasında düzenelenen programın sonuçları ise henüz yayımlanmadı.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 9.12.2021 01:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.12.2018 16:57
300 dolar verdiler sadece bir gun ugrastım
MK Okuru
MK Okuru 5.12.2018 08:47
Sistemde bir acik bulabildiysen helal olsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
ABD Hava kuvvetlerinden Hackerlara açık çağrı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×