ABD'de yaşanan seçimlerde Rus hackerların izine rastlandı

Onur Güner
Onur Güner 16.12.2016 - 20:11
Hoaydaa!
Hatırlarsanız Amerika'da başkanlık seçimlerinden önce internet tarihinin en büyük DDoS saldırısı gerçekleşmiş ve ülke milyonlarca dolar zarara girmişti. Birçok büyük şirkete saldıran hackerlar, bu saldırılarda akıllı ev eşyalarını bile kullanmışlardı. Bu saldırının boyutu o kadar büyüktü ki, her ne kadar hedef tahtasında Amerika olsa da bu saldırının yankıları ülkemizde dahil tüm global internet ağlarında hissedildi. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin Rus hackerlar olduğu söylense de kimse yakalanamamıştı ve çıkan söylentilere göre hackerlar başkanlık seçimlerinde de saldıracaklardı. Her ne kadar seçimlerin sorunsuz gerçekleşmiş ve Donald Trump seçilmiş gibi gözükse de, ortaya atılan yeni bir iddia ülkeyi karıştırdı.

ABD'de yaşanan seçimlerde Rus hackerların izine rastlandı
Zira ünlü siber güvenlik şirketi Recorded Future, yaptığı bir açıklamada, Amerika'da gerçekleşen başkanlık seçimlerinde Rus hackerların bazı izlerine rastlandığını söyledi. Şirket tarafından söylenene göre Rus hackerlar, Seçim Destek Komisyonu'nda bulunan bilgisayarların giriş bilgilerini ele geçirmiş ve 100'den fazla bu bilgileri açık arttırmayla satışa çıkarmışlar. Söylenene göre çalınan bu giriş bilgileri ile Seçim Destek Komisyonu'nun resmi sitesinde bazı bilgileri değiştirilebiliyormuş. Yani iddialara göre Donald Trump'ı başa getiren Rusya. Zaten yaşanan 1. Dünya Siber Savaşı'ndan dolayı iki ülkenin arası gergin iken, ortaya atılan bu iddia iyice ipleri koparacaktır. Ülkeyi ayağa kaldıran bu iddialardan sonra ise siber güvenlik uzmanları böyle bir şeyin olup olmadığını araştırmaya başladılar.
Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2021 10:51
Kalan Karakter : 300 Gönder
warehouseman
warehouseman 17.12.2016 13:03
Hani ABD demokratik bi ülkeydi,seçimle başa gelen adamı alaşağı etmek için her türlü dalavereyi çeviriyorlar.Yılan kendi eğrisini bilmezmiş,deveye boynun eğri dermiş hesabı demokrasi dağıttığını iddia eden ülkeye bak.
warehouseman
warehouseman 20.12.2016 07:57
ABD dediğin ülkede kendilerinden habersiz sinek uçamaz,bırakın bu ayakları.
MK Okuru
MK Okuru 17.12.2016 17:47
Gardaaaaş, ya iddia doğruysa ne olacak? Gidip gördün mü delilleri kendi gözlerinle de konuşuyon? İşinize gelene inanın, işinize gelmeyince "yanlış tercüme edilmiş" diyin. Oh ne ala memleket!
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.12.2016 18:00
siyonistler sapıttı tabi trump reiz geçince başa. Arkandayız trump reiz kimse reisin sabrını test etmesin...
Kalan Karakter : 300 Gönder
ideefixe
ideefixe 18.12.2016 02:24
tabi tabi,seçim istedikleri gibi sonuçlanmadı ya kesin rastlanmıştır.hani oy kullandıkları makinalar internete bağlı değildi?nasıl hacklediler?demokrasisini yediim batısı
Kalan Karakter : 300 Gönder
Fikret Garipay
Fikret Garipay 17.12.2016 15:47
İnanmak yada inanmamak işte bütün mesele burda.
Kalan Karakter : 300 Gönder
_giray_
_giray_ 17.12.2016 12:32
Yav he he Trump başkanı çekemiyorlar
Kalan Karakter : 300 Gönder
ABD'de yaşanan seçimlerde Rus hackerların izine rastlandı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×