Acer, FreeSync Premium destekli 27 inç oyuncu monitörünü duyurdu

Özgür Deveci
Özgür Deveci 23.01.2021 - 19:25
Tayvan merkezli teknoloji firması Acer, 1080p çözünürlüğünde 165Hz IPS monitör arayan kullanıcılara özel Nitro XV270Pb'yi duyurdu.

Tayvan merkezli teknoloji firması Acer, 1080p çözünürlüğünde 165Hz monitör arayan kullanıcılara özel Nitro XV270Pb'yi duyurdu. 27 inç boyutundaki IPS ekranında 1080 x 1920 piksel FHD çözünürlük sunan monitörün 0.5 ms (griden griye) tepkime süresi bulunuyor. Aydınlık ve karanlık alanlarda geniş bir parlaklık aralığına sahip olan ve küçük alanları net bir şekilde gösterebilen monitör, HDR10 teknolojisini destekliyor. Ayrıca sahip olduğu Bluelight Shield özelliği sayesinde, mavi ışığa maruz kalmanız durumunda olumsuz etkileri azaltmak için ışık seviyesini düşürmenize olanak tanıyor.

Ayrıca FreeSync Premium desteğine sahip olan monitör, AMD grafik yongalarında monitör ve işlemci arasındaki bağlantı sorunlarını ortadan kaldırıyor ve ekranda oluşabilecek görsel dağılmaların ve dalgalanmaların önüne geçilerek daha pürüzsüz bir oyun performansı sunuyor.

Acer, FreeSync Premium destekli 27 inç oyuncu monitörünü duyurdu

Acer, FreeSync Premium destekli 27 inç oyuncu monitörünü duyurdu

1000:1 kontrast oranı ve 16:9 en boy oranı sunan monitörün ekran parlaklığı ise 250 nits seviyelerine kadar çıkabiliyor. Sıvı kristal IPS panele sahip olan Nitro XV270Pb modeli, %98 sRGB renk gamutunu da doğrudan karşılıyor. Ayrıca 16,7 milyon rengi bünyesinde barındıran monitör, hem yatay hem de dikey olarak 178 derece görüş açısına sahip. FreeSync Premium desteğinin yanı sıra, HDR10 ve Flicker-free teknolojilerine sahip olan monitörün VESA desteği de bulunuyor.

Flicker-free ile LED arka aydınlatmalara gönderilen enerji üzerindeki dalgalanmalar önlenerek, ekranda oluşan ve aslında birçok zaman fark edilmeyen titreşimlerin tamamen önüne geçiliyor. 8 bit renk derinliğine ve 165 Hz tazeleme hızına sahip 27 inç boyutundaki oyuncu monitörü, nereye bakarsanız bakın daha fazla detay ve oyun aksiyonuna olanak sağlıyor. Monitörün arka paneline baktığımızda 2 adet HDMI 2.0, 1 adet DisplayPort 1.2, 2 adet yerleşik hoparlör ve kulaklık giriş çıkış bağlantılarına yer verildiğini görüyoruz.

Acer Nitro XV270Pb oyuncu monitörü, 274€ fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Son olarak fiyatlar ve bulunabilirlik bölgeye göre değişiklik gösterebilir.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2022 13:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
Acer, FreeSync Premium destekli 27 inç oyuncu monitörünü duyurdu

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×