Acer, oyun tutkunlarının gereksinim duyduğu özelliklere odaklanıyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 29.05.2020 - 12:55
Yüksek performansı ve fonksiyonel tasarıma sahip olan Predator, oyun tutkunlarının gereksinim duyduğu özellikleriyle beklentileri karşılıyor.

Oyunların heyecanını sonuna kadar hissederek bu dünyanın bir parçası olmak, her yaştan ve her seviyeden oyun severin tutkusu. Aksiyonun tadını çıkarabilmek için ise en iyi donanımlara sahip olmayı istemek kadar doğal bir şey yok. Oyun severleri yakından ilgilendiren ve türü ne olursa olsun her oyun için en iyi deneyimi ve en ideal donanımı oluşturmayı hedefleyen Acer’ın oyun markası Predator, bir oyuncunun bilgisayar seçiminde dikkat etmesi gereken en kritik detayları kullanıcılara sunuyor.

En hararetli anlarda en iyi soğutma performansı

Günümüzün yüksek konfigürasyon gerektiren AAA oyunlarda en yüksek performansı almak isteyen oyuncular, iyi donanımlara ihtiyaç duyduklarını bilir. Fakat yüksek performansı mümkün kılmak için bu donanımı hakkıyla soğutabilecek bir termal tasarım da şart. Predator Helios 300, özel tasarımlı bir soğutma sistemini kullanıyor. Hava akımını artırıp gürültüyü azaltmayı hedefleyen Acer’ın 4’üncü nesil AeroBlade 3D fanlarına sahip cihaz, en yüksek performansla çalışan cihazı serin tutmayı başarıyor. Kenarları tırtıklı olarak tasarlanan 0,1 mm inceliğindeki yeni fan kanatlarına sahip son nesil fanlarda, üst ve alt tarafta kanatçıklara yer verilirken her kanadın iç kısmında da kavisli bir bölüm bulunuyor ve bu tasarım sayesinde de tüm sistemin yüzde 45 oranında daha fazla hava akımı elde etmesi sağlanmış oluyor.

Tüm kontrol tek tuşla elinizde: Hız aşırtma için Turbo tuşu

Oyun bilgisayarlarının tasarım bakımından farklı ve agresif bir çizgide olması, estetik olarak etkileyici olabilir. Fakat gerçekten iyi bir donanımın tamamlayıcı özellikleri arasında tasarımın önemi, estetik kaygılardan çok daha ötede olmalı. Aksine, özellikle de klavye tasarımındaki fonksiyonellik, hızlı ve daha aktif olmak isteyen oyun severler için çok şey ifade ediyor. Predator Helios 300’ün klavyede bulunan Turbo ve PredatorSense tuşları, oyunculara kullanım kolaylığı sağlamak ve ihtiyaç duyacakları özellikleri basit bir parmak hareketiyle ulaştırmak üzere tasarlandı. Turbo tuşu tek dokunuşla hız aşırtmayı mümkün kılarken, PredatorSense ise oyuncuların RGB aydınlatma seçeneklerinden fan hızına ve sistemin durumuna kadar tüm kontrolleri, takibi son derece kolay bir arayüzle oyuncuların karşısına getiriyor. Bu arayüz üzerinden oynanan oyuna göre ayar yapıldığında sistem, kullanıcının açtığı oyuna göre ayarları otomatik olarak belirliyor.

Acer, oyun tutkunlarının gereksinim duyduğu özelliklere odaklanıyor

Gerçekçi ses deneyimi ile hikayenin içine ışınlan

Hikayeye eşlik eden müzikler veya aksiyon sahnelerinin etkileyici gürültüleriyle birlikte oyun deneyiminde sonraki seviyeye geçmek ve yaşanan keyfi iki katına çıkarmak, yüksek kaliteli bir ses performansı elde edebilmekten geçiyor. Waves MaxxAudio ile ses performansında çıtayı yukarılara taşıyan Helios 300’de, çok daha gerçekçi ve güçlü ses üretimi için pek çok iyileştirme sağlanıyor. Waves Nx özelliği ise üç boyutlu bir dinleme deneyimiyle kullanıcıları saran bir oyun deneyimi yaşatıyor.

Gecikme ve kesinti olmadan mücadeleye devam

Online oyunların, minimum gecikmeyi dahi kaldırmayacak kadar hızlı olmayı gerektirdiği bir gerçek. Hızlı ve atik olanın kazandığı bu camiada kullanıcıların internet servis sağlayıcıların sunduğu hizmet bir yana; sahip olunan donanımın da hızlı ve kesintisiz bir ağ bağlantısını garantilemesi, işin olmazsa olmazlarından biri. Predator Helios 300’de düşük gecikme süresi ve güvenilir bağlantıyı sağlamak için kullanılan Killer DoubleShot™ Pro, hızlı ve kesintisiz ağ bağlantısı sunuyor. Killer Ethernet ve Wi-Fi çözümleri bulunan sistemlerde bu özellik, en hızlı ağ bağlantısı (Ethernet veya kablosuz) seçilerek ve yüksek öncelikli tüm trafik bu arayüz üzerinden iletilerek sağlanıyor.

Basın Bülteni

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 3.12.2021 01:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
Acer, oyun tutkunlarının gereksinim duyduğu özelliklere odaklanıyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×