Açma kapama ücreti artık alınmayacak

Açma kapama ücreti artık alınmayacak

Furkan Güler
Furkan Güler 29.12.2017 - 11:49
Hükümet, elektronik haberleşme sektöründe yeni bir düzenlemeye gitti.

Ülkemizi yeni yılda vergiler bazında onlarca değişiklik bekliyor. Son gelen haberlere göre hükümet, yaklaşık 78 milyon mobil hat kullanıcısı, 60 milyon internet ve uydu abonesini gecikme cezalarına karşı koruma altına almaya hazırlanıyor.

Cep telefonu ve internet servis sağlayıcıları faturasını geciktiren vatandaşlardan önümüzdeki yıl ilk açma-kapama işlemi için herhangi bir ücret talep edilmeyecek. Açma-kapama ücreti uygulanacak durumlara ilişkin en aşağı 7 gün önce olacak bir biçimde borcun ödenmemesi halinde talep edilecek olan gecikme bedeli anında aboneye bildirilecek. Diğer bir yandan faturaların son ödeme tarihinde ödenmemesi durumunda hizmete son verilirse, hizmetin durdurulduğu tarihten itibaren aboneye herhangi bir şekilde hizmet bedeli yansıtılmayacağı belirtiliyor.

Artık açma ve kapama ücreti alınmayacak

Bu haberden sonra ise Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 2018'in Mayıs ayında yürürlüğe girecek olan elektronik haberleşme sektörüne yönelik tüketici yönetmeliği ile aşma ve kapama bedelleri konusunda kullanıcıların artık korunacağını doğruları. Böylelikle GSM ve uydu aboneliği satan şirketlerin kullanıcılara devamlı olarak ekstra bir masraf çıkartması durumunun az da olsa engellendiğini söyleyebiliriz.

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 14:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.05.2018 19:37
bugün 9 mayıs itibari ile hattıma 29.9 liralık hat açma ve kapama bedeli yansıdı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2018 21:02
açma kapatma ücretini geri alabiliyormuyuz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 4.04.2018 16:20
Wodofon birgün gecikti hemen kestiler aynı gün poturayi ödedim ama açma kapama ücreti fotura ya yansı di helal etmiyorum
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.12.2017 14:26
güzel haber,bazen faturayı ödemeyi unutuyorum 2 faturada interneti kesiyor telekom,67 tl lik fatura ertesi ay 92 tl oluyor.Neymiş 25 tl açma kapatma bedeliymiş ulan eve geldin bir işmi yaptın oturduğun yerde açıp kapatıyor sonra 25 tl kesiyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×