Activision 1 Numaraya Yerleşti

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Activision 1 Numaraya Yerleşti

Activision, Amerika’daki Pazar Payını 2007’nin İlk Altı Ayında Rekor Derece Olan %13,7 Arttırdı

Activision, Inc. (Nasdaq:ATVI) NPG Group araştırmasına göre 2007 takvim yılının ilk altı ayında Amerika’da üçüncü parti ev ve el konsolları yayıncıları arasında 1 numaraya yükseldi. Firma pazar payını bu altı aylık dönemde rekor biçimde %13.7 arttırdı, bu değer geçen senenin aynı döneminde %5.1 idi.

Ayrıca, yine NPG Group verilerine göre 30 Haziran 2007 tarihinde sona eren 2008 yılının birinci mali çeyreğinde Activision hem Xbox 360™ video oyun ve eğlence sistemi, hem de PlayStation®2 bilgisayar eğlence sistemi için Amerika’da 1 numaralı yayıncı haline geldi. Firma ayrıca Amerika’da PLAYSTATION®3 bilgisayar eğlence sistemi ve Nintendo platformları için de 1 numaralı üçüncü parti yayıncı oldu.

"Rekor performansımız, Guitar Hero II™, Spider-Man 3™ ve Shrek The Third gibi kendilerini kanıtlamış oyunlarımızın ve yeni TRANSFORMERS: The Game oyunumuzun kuvvetli satışları sonucunda gerçekleşti," diyor Activision Inc. Yönetim Kuralı Başkanı ve CEO’su Robert Kotick. “Dengeli portföyümüz sayesinde ev ve el konsollarındaki liderliğimizi koruyabildik."

Merkezi Santa Monica, Kaliforniya’da bulunan Activision, interaktif eğlence ve boş zaman değerlendirme ürünleri konusunda dünyanın önde gelen geliştirici, yapımcı ve dağıtıcısıdır. 1979 yılında kurulan Activision, 31 Mart 2007 tarihinde sona eren mali yılda net 1.5 milyar dolar gelir beyan etmiştir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2021 08:05
Kalan Karakter : 300 Gönder
Activision 1 Numaraya Yerleşti

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×