Activision 2012'de zengindi, 2013'te daha da zengin

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 9.05.2013 - 11:14
Blizzard sağolsun
Activison olağan mali durum açıklamasında 2013'ün ilk çeyreğinde beklentiden çok daha iyi kazanç elde ettiğini açıkladı.

Dağtımcı ünlü firma üç aylık sürecin sonu olan 31 Mart'ta kazancının 1.32 milyar dolar olduğunu duyurdu. Aynı dönemin 2012 rakamlarına göre bu, firmanın %13'lük bir artış yaptığını gösteriyor.

Öte yandan yıllık artış rakamını 384 milyondan 456 milyon dolara yükselten firma bununla da neredeyse %14'lük bir yükseliş gösterdi.

Firmanın satışlarında en büyük payı Blizzard ürünleri ve CoD çekiyor. StarCraft II: Heart of the Swarm, Diablo III, Skylanders Giants ve Call of Duty: Black Ops II oyunlarının performansı firmanın para kaynağı.

Activision 2012'de zengindi, 2013'te daha da zengin
Özellikle Heart of the Swarm, Kuzey Amerika ve Avrupa'da ilk çeyrek boyunca en çok satan PC oyunun olarak bu başarının sağlam temelini oluşturdu.

Bobi Kotick her ne kadar sağlam bir başlangıç yaptıklarını belirtse de dikkatli olmaları gerektiğini bildiklerini de açıkladı.

"Başlangıcımız çok iyi oldu bu yılda ancak yine de 2013'te karşımıza çıkacak zorluklar ve belirsizlikler başta düşündüğümüzden daha zorlu olacak, farkındayız. Özellikle de noel döneminde."
Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 21.04.2021 08:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Activision 2012'de zengindi, 2013'te daha da zengin

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×