Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick firmadan ayrılmayı düşünüyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 22.11.2021 - 17:16
The Wall Street Journal'in haberine göre Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick, firmadaki problemleri hızlıca çözemezse istifa etme sözü verdi.

Blizzard'ın sıcak gündemi dinmiyor. Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick Blizzard  içerisinde yaşanan taciz olaylarına göz yummakla suçlanmış ve şirketin başına getirilen ortaklardan Jen Oneal'a partneri Mike Ybarra'ya göre daha az maaş verilmesine göz yumduğu iddia edilmişti. The Wall Street Journal'in haberine göre Kotick, firma içerisindeki ayrımcılık sorununu "çabucak" çözemezse "istifayı düşüneceğini" belirtmiş.

Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick istifa etmeyi düşünüyor

Bobby Kotick'in geçtiğimiz Cuma günü Activision ve Blizzard'ın baş yöneticileri ile geçtiğimiz Cuma günü bir toplantı gerçekleştirdiği belirtildi.  Kotick'in bu toplantı sırasında, "firma içerisindeki sorunları çözemezse ayrılmayı düşüneceğini" belirttiği iddia ediliyor. 

Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick firmadan ayrılmayı düşünüyor
Activision-Blizzard çalışanları #ABetterABK hareketi kapsamında Kotick'in istifası için bir günlüğüne iş bırakmışlardı. Kotick 16 Kasım'da yayınladığı video ile "firma içerisinde yaşanan uygunsuz davranışlara karşı sıfır tolerans politikasına geçiyoruz ve sıfır tolerans, sıfır toleranstır.  Uygunsuz davranışlar kesinlikle kabul edilemez" ifadelerini kullanmıştı.

Ayrıca, bin 600 Activision-Blizzard çalışanı da Kotick'in istifa etmesi için bir kampanyanın altına imza attılar. Activision-Blizzard içerisindeki taciz olaylarına göz yumduğu iddia edilen Kotick'in, sıkıntıları düzeltip düzeltemeyeceğini zaman göstercek.  Acti-Blizz içerisindeki değişim rüzgarları uzun bir süre daha dinmeyecek gibi görünüyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2023 21:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2021 19:40
Git bi bak gitmiş mi git bi bak.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.11.2021 21:22
ayrılmayı düşünen ayrılır. "sorunları çözemezsem" diyor yani hala mücadele edeceğini gösteriyor. bence gaz almak için söylemiş gibi görünüyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Activision Blizzard CEO'su Bobby Kotick firmadan ayrılmayı düşünüyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×